САП програла касацію на скасування вироку в справі Южно-Української АЕС

Читать на русском
Антикорупційні прокурори не змогли в касаційному суді домогтися перегляду рішення суду про скасування вироку.

Суд відмовив Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі у відкритті провадження за касацією на рішення Апеляційного суду про скасування вироку колишньому фінансовому директору корпорації «Харківський електрощитової завод «Елетекс-С», головному бухгалтеру ПАТ «СКБ «Електрощит» Валентині Пелих.

Таке рішення ухвалила колегія суддів Касаційного кримінального суду, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, 5 лютого Жовтневий районний суд міста Харкова засудив Пелих до п'яти років позбавлення волі й звільнив на випробувальний термін в один рік без позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та без конфіскації майна.

Після цього адвокати обвинуваченої подали апеляцію на такий вирок, оскільки, на їхню думку, при винесенні такого рішення були допущені істотні порушення вимог Кримінального процесуального кодексу України. 24 липня Апеляційний суд Харківської області задовольнив скаргу й скасував вирок. Судді вказали, що на укладання цієї угоди не було письмової згоди представника потерпілого.

Своєю чергою прокурор САП просив Касаційний кримінальний суд переглянути рішення Апеляційного суду через істотні порушення вимог КПК, скасувати це судове рішення й призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції. Однак судді відмовили у відкритті провадження через те, що КПК встановлює перелік підстав, за яких можна оскаржити рішення Апеляційного суду, а ця ухвала не підлягає касаційному оскарженню.

Нагадаємо, САП програла апеляцію щодо обвинувального акту в справі Южно-Української АЕС.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал