У НАБУ підтвердили підозри у справі формули «Роттердам плюс»

Читать на русском

У Національному бюро підтвердили затримання одного екс-члена Нацкомісії та ще п'ять підозру у справі Роттердам плюс.

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП за оперативної підтримки СБУ повідомили шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули «Роттердам плюс», про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу НАБУ.

Як вказують в органі, про підозру повідомили колишнього голові Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, екс-члену Нацкомісії, начальнику відділу НКРЕКП і керівнику управління комісії; а також заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи - ключового оператора ринку теплогенерації України та директора департаменту однієї з компаній зазначеної групи.

За даними журналіста «Слова і Діла», йдеться про Дмитра Вовка, Володимира Євдокімова, начальника управління енергоринку НКРЕКП Юрія Власенка, начальника відділу комісії та двох топ-менеджерів ДТЕК Ріната Ахметова.

Водночас, за даними НАБУ, Вовк, начальник відділу НКРЕКП та двоє топ-менеджерів ДТЕК перебувають за кордоном. Їм заочно повідомили про підозру.

Детективи встановили, що представники групи приватних теплогенеруючих компаній у 2015 році почали тиснути на керівництво НКРЕКП, аби воно включило до тарифу (ціни) на електроенергію, що виробляли ТЕС цієї групи, видатки, які насправді не здійснювалися, а саме – витрати на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі. В березні 2016 року НКРЕКП на зазначену пропозицію пристала, передбачивши зазначені неіснуючі видатки у формулі, за якою розрахувався тариф (ціна) для всієї теплової генерації. Це, своєю чергою, призвело до зростання вартості всієї електричної енергії і, як наслідок, зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об'єктів соціальної інфраструктури, підприємців, які, понесли фінансовий тягар з оплати необґрунтованого тарифу. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності.

«Слідство зібрало докази того, що в результаті зазначених дій споживачам електроенергії впродовж 2016-2017 рр завдано 18,87 млрд грн збитків, із яких 14,3 млрд грн отримали приватні-компанії-ініціатори запровадження «Роттердам плюс», – додали у НАБУ.

Нагадаємо, за інформацією «Слова і Діла», НАБУ затримало екс-члена НКРЕКП Володимира Євдокімова та заочно повідомило про підозру екс-голові комісії Дмитру Вовку. У лютому НАБУ проводило обшук в НКРЕКП. Також недавно детективи обшукували офіс інвестиційної компанії ICU. Пізніше, в Бюро прокоментували ці слідчі дії.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал