Справа забудовника Репи: для будівництва ЖК Rich House використовувалися фірми-двійники

Читать на русском

При будівництві ЖК Rich House у Києві забудовник використав фірми-двійники, щоб не виконувати умови договору перед власником землі.
Слово і Діло

Під час будівництва столичного ЖК Rich House забудовник використовував фірми-двійники (ТОВ «Юстіс-груп» і ТОВ «Юстіс груп»), щоб не виконувати умови договору перед власником землі – ТОВ «999».

Про це повідомляє «Слово і Діло».

Інформація була озвучена під час засідання Верховного суду України, який розглядає скаргу ТОВ «999» на рішення судів першої та апеляційної інстанцій, якими позивачу відмовили в стягненні з ТОВ «Юстіс-груп» коштів за договором.

Засідання суду між ТОВ «Юстіс-Груп» та ТОВ «999» (23.07.2019)Слово і Діло

Згідно з договором, підписаним між землевласником (ТОВ «999») та забудовником (ТОВ «Юстіс груп») у 2016 році, землевласник мав отримати 300 тис. дол. та 7% від площі збудованих квартир. Проте ТОВ «999» не лише не отримала обіцяні кошти, а на земельній ділянці з’явився проблемний довгобуд Rich House, який мав бути зданий в експлуатацію ще в 2018 році.

«Договором чітко передбачений обов’язок відповідача сплатити позивачу кошти до 7 липня 2018 року. Обов’язок відповідача сплатити кошти позивачу є дійсним та чинним, позовів про його недійсність не пред’являвся. Не зважаючи на це, суди відмовили позивачу у стягненні коштів через те, що, на їхню думку, вказане вище положення договору порушує не зазначений у жодному законі «принцип пропорційності» і судам незрозуміло, що це за кошти», – зазначив адвокат ТОВ «999».

Під час судового засідання з’ясувалося, що для введення в оману власника землі, забудовник створив фірму-двійника – ТОВ «Юстіс-груп» (код ЄДРПОУ 41053959), назва якої звучить так само, як ТОВ «Юстіс груп» (код ЄДРПОУ 39991746).

«У 2018 році шляхом обману з боку забудовника щодо власника землі була перепідписана нова редакція договору на будівництво житлового комплексу Rich House. В результаті, права на будівництво опинились у нової фірми: назва майже така ж, а код інший: було ТОВ «Юстіс груп», а стало ТОВ «Юстіс-груп». Директор ТОВ «999» через власну неуважність підписала договір із цією новою (як виявилося пізніше) компанією», – пояснив адвокат.

Використовуючи фірму-двійника, зловмисники намагалися уникнути виконання договірних зобов’язань перед власником землі. _«Зараз на нашій ділянці стоїть незаконний шестиповерховий довгобуд. Щоб знести його, потрібно 500 тис. дол. Де нам їх узяти?», – ставить риторичне запитання власник землі.

Тому розглядається питання звернення до правоохоронних органів, позаяк будівництво на ділянці зупинене, документи забудовником не оформлені належним чином, власник землі має багатомільйонні збитки, а все це є наслідком несумлінності осіб, які стоять за забудовником, обману та підробки документів.

«Юстіс-Груп» тісно співпрацює із ВКФ «Фарби України» – замовником будівництва ЖК «Шевченківський квартал». Причина такої тісної співпраці – те, що де-факто обома компаніями керує скандально відомий забудовник Олег Репа. Анастасія Клочко (засновник ТОВ «Юстіс-Груп») та її дочка Олена Клочко (директор ВКФ «Фарби України») є номінальними особами, які реально жодних рішень не ухвалюють.

Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на ЖК Rich House, оскільки він є речовим доказом у кримінальному провадженні щодо шахрайських дій під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал».

Нагадаємо, «Слово і Діло» оприлюднило цикл журналістських розслідувань про злочинну схему виведення коштів із ЖК «Шевченківський квартал». З’ясувалося, що для будівництва ЖК Rich House використовувалася частина коштів інвесторів ЖК «Шевченківський квартал». І до цього, ймовірно, був причетний народний депутат від «Батьківщини» Валерій Дубіль.

Адвокат ТОВ «Юстіс-груп» Олена Мамедова (яка також є адвокатом Валерія Дубіля) відмовилася надавати будь-які коментарі з цього приводу.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...