Суд позбавив Гройсмана права призначати голову «Нафтогазу»

Читать на русском
Окружний адмінсуд Києва відібрав в уряду право призначати голову Нафтогазу. Була призупинена дія відповідної постанови Кабміну.

Окружний адміністративний суд визнав протиправною і нечинною постанову Кабінету міністрів №226 від 6 березня, яка наділяє збори акціонерів повноваженнями на обрання і звільнення голови та членів правління «Нафтогазу» без подання наглядової ради.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в постанові Окружного адміністративного суду від 14 травня 2019 року, передає Економічна правда.

Зазначається, що суд ухвалив припинити дію постанови Кабміну №226 від 6 березня 2019 року, зокрема:

в частині затвердження підпункту 22 пункту 47 статуту акціонерного товариства НАК Нафтогаз України, згідно з яким до виключної компетенції загальних зборів належить обрання та припинення повноважень голови і члена правління; а також в частині затвердження підпункту 23 пункту 47 статуту АК, згідно з яким до виключної компетенції загальних зборів належить ухвалення рішення про усунення голови або члена правління від здійснення повноважень та обрання особи, яка буде тимчасово здійснювати повноваження голови правління до набуття рішенням у цій справі законної чинності.

Нагадаємо, Гройсман під загрозою відставки керівництва компанії вимагав від «Нафтогазу» зниження ціни на газ для населення з 1 травня.

Після цього Кабмін і «Нафтогаз» узгодили зменшення регульованої ціни на газ для населення на травень до 8247 грн за тисячу кубометрів.

До цього в «Нафтогазі» хотіли підняти ціну на газ для населення з 1 травня до 9,7-9,8 тисячі гривень за тисячу кубометрів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: