Суд скасував роз'яснення ухвали у справі VAB банку

Читать на русском
Апеляційний суд столиці скасував постанову, якою зобов'язали антикорупційних прокурорів розглянути клопотання про закриття справи ВіЕйБі банку.
Солом'янський суд Києвафото: «Слово і Діло»

Суд скасував ухвалу про роз'яснення постанови, якою зобов'язали Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру розглянути клопотання про закриття справи VAB банку.

Таке рішення ухвалила колегія суддів Київського апеляційного суду за результатами розгляду скарги прокурора САП, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, суд зобов'язав САП розглянути клопотання адвоката, який діяв в інтересах ТОВ «Станіславська торгова компанія», про закриття справи VAB банку. Проте заступником керівника САП Володимиром Кривенком у задоволенні клопотання було відмовлено, однак у формі листа, а не у відповідності до статті 220 Кримінального процесуального кодексу України.

У зв'язку з цим адвокатом було подано заяву про роз'яснення ухвали про зобов'язання САП розглянути клопотання. Суд заяву задовольнив і пояснив, що своєю ухвалою зобов'язав САП розглянути клопотання адвоката про закриття кримінального провадження та повідомити його про результат розгляду вказаного клопотання в порядку ст. 220 КПК України у формі вмотивованої постанови.

Через це прокурор САП подав апеляційну скаргу. Він вказав, що ця ухвала є незаконною, адже не ґрунтується на вимогах КПК та не відповідає встановленим завданням і основним засадам кримінального провадження. Так, як пояснив прокурор, цей адвокат не є суб'єктом заявляння клопотань у розумінні ст. 220 КПК України через відсутність у її довірителя відповідного статусу у кримінальному провадженні. Крім того, він додав, що розгляд такої скарги не розглядається під час досудового розслідування і може бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді.

Вивчивши доводи САП, колегія суддів скаргу задовольнила. Вони пояснили, що слідчий суддя ухвалив рішення щодо роз'яснення постанови, що не передбачене КПК України.

Нагадаємо, суд знову зобов'язав НАБУ розглянути нове клопотання про закриття справи VAB банку. Раніше в цій справі НАБУ планувало вивчити звернення власника банку Олега Бахматюка до Національного банку.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал