Справа VAB Банку: суд зобов'язав НАБУ знову розглянути клопотання про закриття

Читать на русском
У Національному бюро розглянути клопотання про закриття справи про можливу розтрату рефінансу Нацбанку VAB Банком.

Суд знову зобов'язав Національне антикорупційне бюро розглянути клопотання про закриття кримінального провадження за фактом можливої ​​розтрати рефінансування Національного банку посадовими особами VAB Банку.

Таке рішення виніс слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Вадим Сенін, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказується в документі, адвокат Олександр Щербина, який діє в інтересах фігуранта справи ВіЕйБі банку, подав клопотання до детектива НАБУ Володимира Пачовського про закриття провадження. Разом із тим, усупереч вимогам ст. 220 КПК України, його клопотання не розглянули.

Як відомо, за версією НАБУ, Нацбанк видав кредит ВіЕйБі банку під заставу об'єктів нерухомості. Однак Нацбанком при ухваленні цього рішення допущені істотні порушення норм законодавства, що регулюють порядок і підстави надання стабілізаційних кредитів банкам. У порушення цих положень ВіЕйБі банк не надав НБУ програму фінансового оздоровлення банку, поліпшення структури активів, прибутковості, рентабельності тощо.

Крім того, детектив додав, що VAB банк для забезпечення виконання кредитного договору передав наступну нерухомість: цех із виробництва лікеро-горілчаної продукції ТОВ «Станіславська торгова компанія» в Івано-Франківську (за оцінкою, його вартість 1,25 млрд грн) та три нежитлові будівлі в Харкові, оцінені майже в 600 млн грн. Однак у 2015 році з'ясувалося, що ці звіти не відповідають вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна. В підсумку Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запропонував продати нерухомість у Харкові за 65,47 млн ​​грн. Таким чином, своїми умисними діями посадові особи VAB банку завдали шкоди НБУ в особливо великому розмірі.

Нагадаємо, суд уже зобов'язував НАБУ розглянути клопотання про закриття справи VAB банку. Раніше детективи вивчали звернення Олега Бахматюка до Нацбанку. Також НАБУ обшукало квартиру, що належить фірмі Бахматюка.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...