Юнкер встановив терміни виходу Британії з ЄС

Читать на русском
Великобританія повинна закінчити процес виходу з Євросоюзу до виборів в Європарламент, які відбудуться 23 травня.

Лондон повинен завершити вихід з Євросоюзу до виборів в Європарламент.

Як пише «Слово і Діло», про це в середу, 20 березня, заявив представник Єврокомісії за підсумками телефонної розмови глави ЄК Жан-Клода Юнкера з прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей, повідомляє РИА Новости.

Парламент Великої Британії виступив проти Brexit без угодиБританські депутати 13 березня проголосували за поправку до урядового законопроекту, який перешкоджає реалізації Brexit без операції за будь-яких обставин.

«Прем'єр-міністр Мей поінформувала в телефонній розмові президента Юнкера про відправлення листа. Президент Юнкер позитивно оцінює, що прем'єр-міністр викладає свої думки лідерам перед Самітом (глав держав ЄС). Однак президент Юнкер офіційно попередив прем'єр-міністра проти включення дати продовження, яка була б після виборів до Європарламенту», - сказав чиновник.

«Ось чому він повторив їй свою пораду з листа від 11 березня про те, що вихід (Brexit) повинен бути завершений до 23 травня - в іншому випадку ми зіштовхуємося з інституційними труднощами і правовою невизначеністю. Вибори до Європарламенту повинні бути проведені, якщо дата продовження - це після 23 травня», - додав він.

Остаточне рішення про можливість відкласти дату виходу країни з союзу повинні прийняти лідери 27 держав одноголосно.

Раніше стало відомо, що британський уряд направив ЄС офіційний запит про відстрочення виходу країни зі спільноти до 30 червня.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: