Полозов розповів деталі затримання архієпископа Климента

Читать на русском
Адвокат Микола Полозов розповів деталі затримання архієпископа Климента в окупованому Криму і назвав головні цілі, які переслідувала Москва.

Адвокат Микола Полозов розповів деталі затримання архієпископа Климента в окупованому Криму і назвав головні цілі, які переслідувала Москва.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться на його сторінці у Facebook.

5 років анексії Криму. Три кроки до повернення півостроваНа медалі Міністерства оборони Росії «За повернення Криму» вибита дата - 20 лютого 2014 року. П'ять років тому РФ почала операцію захоплення України.

Архієпископ Климент 3 березня збирався виїхати на автобусі в Ростов-на-Дону, щоб побачитися там з українським політв'язнем Павлом Грибом.

Об 11:45 співробітники ППС зайшли в автобус, вивели звідти архієпископа і провели огляд його особистих речей. Там були підрясник, єпитрахиль, доручи – все необхідне для релігійних дій. За п’ять хвилин з’явилась заява від невідомого «прихожанина», в якій архієпископа звинуватили у крадіжці всіх цих речей.

«Співробітників поліції не збентежило те, що ці речі належать Клименту і він їх взяв зі своєї церкви», - відзначає Полозов.

Климента привезли до відділу поліції району «Центральний», де протягом майже 5 годин утримували. Практично відразу до нього приїхав адвокат Еміль Курбедінов, згодом – Полозов.

Там Климент пояснив, що всі ці предмети - його особисте майно.

Коли Климент разом з адвокатами вже вийшов, на вулиці їх наздогнав заступник начальника поліції і повідомив, що є нова заява – про лайку архієпископа під час огляду. Усіх запросили до наступного відділку - «Київського» - для складання протоколу.

Климент з адвокатами дві з половиною години чекали заявника, без якого протокол скласти не могли. Архієпископа тим часом намагалися запросити на розмову без захисників. Коли ж така сумнівна пропозиція була відкинута, для співробітників це вочевидь стало несподіванкою – вони «розгубилися, зам'ялися і були змушені піти». За півгодини до закінчення терміну до відділку привели чоловіка, який за словами адвоката, нагадував «алкоголіка і безхатька» одночасно. Саме він чув, як архієпископ нібито нецензурно висловлювався.

Як відзначив адвокат, весь цей час зовні «бушував інформаційний шторм». Українські журналісти, громадські працівники, посадові особи робили все, що було в їхніх силах, аби допомогти Клименту.

Архієпископ Климент розповів про своє затриманняАрхієпископ Сімферопольський і Кримський Климент розповів про деталі і причини свого затримання.

Приблизно тоді ж Людмила Денисова повідомила Полозову, що за повідомленням російського омбудсмена, щодо Климента російська влада не збирається складати ніяких протоколів.

О 21:06 усі троє залишили відділ поліції «Київський».

«Правозахисна і релігійна діяльність Архієпископа Климента, його підтримка українських політв'язнів вже давно шалено дратує російську владу в окупованому Криму», - зазначає Полозов.

На його думку, замовлення на архієпископа було оформлене з Москви. Локальним завданням силовиків було не допустити зустрічі Климента з Павлом Грибом, глобальним – перешкодити його діяльності та залякати.

Нагадаємо, архієпископ Климент був затриманий удень 3 березня на автовокзалі міста Сімферополя.

Окупаційна поліція під час затримання заявила, що у його сумках знаходяться речі, які нібито було вкрадено Климентом з церкви.

Архієпископ Климент (Кущ), за версією поліції, вкрав зі своєї церкви релігійні речі та потім матюкався на ринку центрального вокзалу Сімферополя.

Адвокат Микола Полозов під час трансляції «Кримської солідарності», що велася з-під стін Центрального райвідділу окупаційної поліції Сімферополя, заявив, що у підсумку Клименту загрожує до 15 діб адміністративного арешту чи штраф.

Проте потім уповноважений з прав людини у РФ Тетяна Москалькова повідомила українському омбудсмену Людмилі Денісовій, що у діях ієрарха порушень не виявлено і він буде звільнений о 20 годині за Києвом.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: