Сестра Сенцова отримала за нього премію Сахарова в Страсбурзі

Читать на русском
Нагороду вручив глава Європейського парламенту Антоні Таяні. Наталя Каплан виступила з промовою.

У французькому Страсбурзі в середу, 12 грудня, відбулася церемонія нагородження премією імені Сахарова «За свободу думки», яку в 2018 році Європарламент надав українському режисеру Олегу Сенцову.

Про це пише «Слово і Діло».

Мати Сенцова про премію Сахарова: Головне – звільненняМати політв'язня в Росії українського режисера Олега Сенцова, прокоментувала присудження йому премії «За свободу думки» ім. Андрія Сахарова

На захід до Європарламенту приїхала двоюрідна сестра українця Наталія Каплан, оскільки сам Сенцов утримується в колонії в Лабитнангі на півночі Росії. Саме вона й адвокат Дмитро Дінзе отримали премію замість Олега Сенцова.

Нагороду вручав голова Європейського парламенту Антоні Таяні. Також Наталія Каплан виступила з промовою в Європарламенті.

Як повідомлялося, на премію Сахарова Олега Сенцова номінувала Європейська народна партія, найбільша фракція в Європейському парламенті. А 25 жовтня стало відомо, що Сенцов став лауреатом цієї премії.

Також Верховна Рада ухвалила постанову про висунення Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру. Документ підписав спікер парламенту Андрій Парубій.

Премія імені Сахарова «За свободу думки» є щорічною нагородою Європейського парламенту. Вона заснована в 1988 році й вручається в чотирьох сферах суспільного життя, зокрема у сфері захисту прав людини та її основних свобод.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...