У родини Жебрівського проблеми з прозорістю бізнесу в Німеччині – ЗМІ

Читать на русском
Родина Павла Жебрівського, призначеного аудитором НАБУ, має проблеми з прозорістю бізнесу в Німеччині.

Родина Павла Жебрівського, призначеного аудитором НАБУ, має проблеми з прозорістю бізнесу в Німеччині.

Як повідомляє DW, у містечку Бад Гомбург, що під Франкцуртом-на-Майні, діє фірма Vital Pharma GmbH, яка входить до фармацевтичної імперії Жебрівських, пише «Слово і Діло».

Ця фірма вже близько 10 років торгує на німецькому ринку сировиною для виробництва медичних препаратів, які імпортуються, зокрема, з країн Азії і Південної Америки. Річний обіг цієї фірми, як свідчить звітність, близько трьох мільйонів євро. Виконавчою директоркою Vital Pharma GmbH є дочка Павла Жебрівського Ганна. Вона очолила компанію, ще будучи студенткою.

Згідно з німецьким законом про боротьбу з відмиванням грошей, до 1 жовтня минулого року директорка мала внести імена бенефіціарних власників компанії до Реєстру прозорості. Німецьким органам для боротьби з ухиленням від сплати податків і відмиванням грошей потрібно знати, хто стоїть за офшорними фірмами, яким належить Vital Pharma GmbH. Як свідчить витяг із реєстру, отриманий DW, дочка Жебрівського цього не зробила. За це компанії загрожує штраф до 100 тисяч євро.

З документів німецького реєстру можна дізнатися, що компанія належить холдингу з Нідерландів – Farmak Group N.V. Кінцева бенефіціарна власниця – Філя Жебровська, сестра екс-керівника Донеччини й нинішнього аудитора НАБУ. А нідерландський холдинг належить холдингу з Люксембургу Farmak Holdings S.à r.l. Нідерланди і Люксембург відомі як країни, що пропонують власникам міжнародних холдингів і концернів привабливі моделі мінімізації податків. Проте документи реєстру компаній Люксембургу ведуть на Кіпр.

Остаточну картину структури власності групи «Фармак» можна отримати, ознайомившись із документами компанії F.I. & P. Holdings Limited.

Контрольний пакет акцій компанії належить Філі Жебровській. Другий за величиною пакет акцій – близько 10% – належить Павлу Жебрівському. Згідно з деклараціями Жебрівського, він отримує від цієї компанії близько півтора мільйона гривень дивідендів на рік.

Жебрівський на посаді аудитора: що тепер буде визначальним для НАБУКолишній голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський став аудитором Національного антикорупційного бюро. Указ учора ввечері підписав президент України Петро Порошенко.

Від української ПАТ «Фармак» Жебрівський у 2017 році отримав 1 млн грн «матеріальної допомоги». Із цього DW робить висновок, що Павло Іванович «має значний неформальний вплив на компанію».

Іноземними компаніями групи «Фармак» керує не лише дочка Жебрівського, а і його 24-річний син. Ян Жебрівський, як свідчать документи австрійського реєстру компаній, є довіреною особою з правом підпису в компанії Farmak International Holding GmbH. Це дочірня компанія нідерландської Farmak Group N.V.

Річний оборот австрійської компанії – від 7 до 10 мільйонів євро на рік. Кількість працівників, згідно з даними реєстру, 0.

Павлу Жебрівському також належить ПП «Ян», яке торгує й медикаментами. У квітні минулого року керівником цієї компанії став Любомир Шведюк. Імовірно, йдеться про зятя чиновника: як свідчить запис у німецькому реєстрі компаній, у лютому цього року Анна Жебрівська стала Анною Шведюк.

DW не вдалося отримати від доньки Павла Жебрівського пояснення, чому вона не внесла дані про кінцевих бенефіціарів очолюваної нею німецької компанії до Реєстру прозорості. В офісі Vital Pharma GmbH повідомили, що вона у відрядженні.

Нагадаємо, Жебрівський попросив про відставку.

Раніше експерт «Слова і Діла» проаналізував, що підштовхнуло Жебрівського до звільнення та чи будуть перестановки в області.

Також Павло Жебрівський прокоментував своє призначення аудитором Національного антикорупційного бюро, заявивши, що зробить свій внесок в ефективність органу.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал