Стало відомо, скільки загинуло миротворців ООН з України

Читать на русском
За час незалежності України в операціях різних країнах світу загинули понад 30 українських миротворців.

За час незалежності України в операціях різних країнах світу загинули понад 30 українських миротворців.

Про це йдеться у зверненні президента України Петра Порошенка з нагоди Міжнародного дня учасників операцій ООН з підтримання міжнародного миру і безпеки, пише «Слово і Діло».

Петро ПорошенкоНародний депутат України

Зокрема, Порошенко зазначив, що з перших років незалежності Україна стала частиною зусиль ООН з підтримання миру і безпеки.

«Своїм професіоналізмом і мужністю військовослужбовці Збройних сил, інших військових формувань та правоохоронних органів України здобули визнання та повагу у багатьох країнах світу. Більше 30 з них віддали життя, виконуючи миротворчу місію і захищаючи цілі та принципи ООН. У цей день ми віддаємо данину поваги їх безцінній жертві», - зазначив Порошенко.

Зазначимо, за офіційними даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь понад 44 тис. українських військових, з яких 54 загинули.

На сьогодні Україна бере участь у 8 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки. Найбільших втрат Україна зазнала в ході місії в Іраку - 18 осіб. У Югославії загинули 15 українських миротворців, Боснії і Герцеговині - 2, Анголі - 1, Косові - 4, Сьєрра-Леоне - 6, Ліберії - 6, Конго - 2.

Нагадаємо, раніше Порошенко заявив, що місія ООН на Донбасі може повернути мир на українську землю.

Як відомо, три країни готові оплатити миротворців на Донбасі.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: