Три країни готові оплатити миротворців на Донбасі

Читать на русском
Він також зазначив, що, згідно з підрахунками екс-генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена, Україні потрібно 20-25 тисяч військових і п'ять тисяч поліцейських міжнародної місії.

Німеччина розглядає можливість фінансування миротворчої місії на Донбасі.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ТПО України Юрій Гримчак в ефірі одного з телеканалів, пише «Слово і Діло».

Чи з’являться миротворці на Донбасі в 2018 році та в чому ризик?Президент України повідомив, що своїх миротворців на Донбас готові відправити більш ніж 40 країн. Які перспективи появи блакитних касок на Донбасі, міркували експерти.

«На сьогоднішній день у нас є заява від США, що вони готові фінансувати цю миротворчу місію. У нас є заява Франції, що вони готові фінансувати, і у нас є заява Німеччини, вони готові розглянути таке фінансування. Тобто найголовніше у нас є - розрахунки і угода про донорів цієї операції», - зазначив він.

За словами Гримчака, фактично потрібно тільки знайти війська, озброєння та інше.

Миротворці ООН в Європі: куди відправляли й чого досягли?Ми вирішили відстежити, в які країни Європи вводилися миротворці ООН і як вони вплинули на результат конфлікту.

«Сьогодні у нас є десятки країн, які, умовно кажучи, заробляють на миротворчих місіях, саме посилаючи свої війська. Тому я не думаю, що у нас є проблеми в цьому», - підкреслив він.

Заступник міністра також розповів механізм введення миротворців на територію ОРДЛО.

«Рада безпеки приймає рішення. Вони розробляють мандат цієї миротворчої місії. І рішенням генерального секретаря ООН керує група експертів, яка на місці повинна визначити склад і засоби, які потрібно використовувати для цієї місії. І коли стає більш-менш зрозуміло, скільки потрібно людей, поліцейських, техніки і всього іншого, починається», - пояснив Гримчак.

Він також зазначив, що, згідно з підрахунками екс-генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена, Україні потрібно 20-25 тисяч військових і п'ять тисяч поліцейських міжнародної місії.

Раніше повідомлялось, що Канада визначилася з питанням миротворців на Донбасі.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал