Що Мін'юст підготував для боржників за аліментами

Читать на русском
Міністерство юстиції підготувало новий пакет законопроектів, які пропонують посилити відповідальність осіб, що ухиляються від сплати аліментів.

Міністерство юстиції підготувало новий пакет законопроектів, які пропонують посилити відповідальність осіб, що ухиляються від сплати аліментів.

Про це міністр юстиції Павло Петренко повідомив на брифінгу в четвер, 19 квітня, пише «Слово і Діло».

Більш ніж 80 тисяч українців не платять аліментиДо реєстру неплатників аліментів потрапили більш ніж 80 тисяч українців. Більшість боржників – чоловіки, народжені у 1970-х-на початку 80-х років.

«Сьогодні подаємо новий великий пакет законів, який називається «Чужих дітей не буває. Частина 2», – заявив він.

За словами міністра, ці законопроекти пропонують ще більше підсилити відповідальність боржників за аліментами.

По-перше, розповідає Петренко, це збільшення розміру аліментів за тривалої наявності заборгованості:

  • не платиш 1 рік і більше – сума боргу автоматично зростає на 20%;

  • не платиш 2 й більше роки – сума додаткової сплати сягне 30%;

  • не платиш від 3 років – сума боргу збільшиться на 50%.

Аліменти по-новому: Мін'юст пропонує подвоїти виплатиМіністерство юстиції виступило з ініціативою збільшити мінімальну суму виплат аліментів з 900 до 2000 гривень.

Він наголосив, що ці кошти направлятимуться не до бюджету, а відразу на рахунок дитини.

По-друге, для боржників запроваджується нове покарання у вигляді недопуску до керівних посад на державній службі та до участі у виборах.

Третя велика новація, говорить Петренко, за прикладом ЄС запровадження кримінальної відповідальності з тюремним терміном до 2 років, якщо боржник за аліментами ухиляється від суспільно-корисних робіт.

Четверте нововведення – автоматичний арешт усіх коштів і майна неплатників аліментів від моменту виникнення боргу, щоб вони не змогли сховати кошти на різних рахунках та в родичів.

Як повідомлялося, 6 лютого набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Згідно з ним, якщо заборгованість за аліментами становить сукупну суму платежів за шість місяців, боржника тимчасово обмежуватимуть у праві керувати транспортними засобами, використовувати вогнепальну, мисливську, пневматичну зброю, а також виїжджати за кордон.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...