Стало відомо, скільки боржників за аліментами не випустили за кордон

Читать на русском
В Україні заборону на виїзд за кордон мають майже 100 тисяч боржників за виплатою аліментів.

В Україні заборону на виїзд за кордон мають майже 100 тисяч боржників за виплатою аліментів.

Як інформує «Слово і Діло», про це в інтерв'ю «5 каналу» повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

Павло ПетренкоМіністр юстиції України
Петренко пообіцяв найближчим часом запустити публічний реєстр неплатників аліментівСказано 10 листопада 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

За його словами, окрім того заборону на кермування транспортними засобами через несплату аліментів мають близько 90 тисяч осіб, заборону на користування зброєю та на полювання – понад 80 тис. ос.

«Також ми ввели суспільно корисні роботи - для тих, хто, умовно кажучи, не має нічого офіційного і легальних доходів. По всій Україні складено вже понад 8 тисяч протоколів. (22 березня. - ред.) Солом’янський суд вперше виніс рішення та направив одного такого батька на 150 годин суспільно-корисних робіт», - повідомив міністр.

За інформацією Мін'юсту, наразі в Україні приблизно 3 млн. дітей живуть у неповних сім'ях і мають право на аліменти або або отримують їх. При цьому кожне четверте рішення суду в Україні стосується саме стягнення аліментів.

Аліменти. Нові плани від Мін'юстуМіністр юстиції Павло Петренко заявив про плани збільшення мінімального розміру аліментів на дитину та кримінальну відповідальності для боржників з аліментів.

Як відомо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №7277, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів. В областях почали створювати мобільні групи з ліквідації заборгованостіпо оплаті аліментів.

Також Міністерство юстиції відкрило онлайн-реєстр осіб, які вперто не сплачують аліменти.

За даними міністерства, за перші 10 днів державні виконавці заборонили виїзд за кордон 25 тис. осіб і позбавили права водити автомобіль 21 тис. неплатників аліментів.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.