Аліменти: нові правила для батьків

Читать на русском
В Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Тепер можуть забрати права й не пустити за кордон.

У вівторок, 6 лютого, в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів.

Як інформує «Слово і Діло», документ передбачає тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України боржника, який не платить аліменти.

Які зміни Рада готує до закону про ухилення від виплати аліментів?Наші аналітики розібралися, які зміни Рада готує до закону про ухилення від сплати аліментів.

Також боржника, у якого є заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, який сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, можуть тимчасово обмежити в праві керувати транспортним засобом. Йому можуть заборонити користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, а також обмежити в праві полювання.

Крім того, запроваджується новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів (№7277).

4 січня 2018 року президент Петро Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за несплату аліментів.

Як стало відомо, Мін'юст відкрив Єдиний реєстр злісних неплатників аліментів.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...