Утримання літніх батьків: запровадження аліментів та проблеми забезпечення

Читать на русском
Олег Гавришекономічний експерт

Ініціатива Мінсоцполітики – абсолютно нормальна практика. Зараз нерідко, коли розпадаються сім'ї, батьки відмовляються утримувати дітей, тому передбачені аліменти. Так само й у цій ситуації.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів економічний експерт Олег Гавриш, оцінюючи ініціативу Мінсоцполітики зобов'язати українців платити аліменти на утримання літніх батьків.

«Це нормальна європейська практика, тому в цій ситуації нам потрібно дивитись, як це працює на Заході. Річ у тім, що в нас для реалізації цієї ініціативи, як, утім, і будь-якої іншої соціальної ініціативи, немає механізму контролю. Це видно на прикладі субсидій», – зазначив Гавриш.

За його словами, потрібно обов'язково створити чітку систему контролю.

«Щоб не було, як із субсидіями. Є випадки, що люди, яким вони взагалі не призначені, отримують субсидії нечесним шляхом», – додав він.

Можливо, має бути система інспекцій, щоб інспектори оцінювали кожен випадок особисто, уточнив Гавриш.

Андрій РеваМіністр соціальної політики України
Рева обіцяє, що уряд забезпечить стабільну виплату пенсійСказано 26 травня 2016 р.Статус обіцянки: У процесі

«Тут ми стикаємося з проблемою того, що інспекторами мають бути люди, яким можна довіряти, із досить хорошими зарплатами, щоб вони були націлені на результат, а не на те, щоб прийти й вибити гроші з когось», – підкреслив економіст.

На його думку, потрібно проаналізувати різні європейські методи, які працюють у країнах Євросоюзу, і йти цим шляхом.

«Люди допомагають своїм літнім батькам абсолютно добровільно. І з моральної точки зору батькам потрібно допомагати», – пояснив він.

«Але з іншого боку, ми маємо розуміти й свою відповідальність. Тобто про свою старість подбати вже з 30 років. Так роблять у більшості європейських країн, відкладаючи гроші, інвестуючи в пенсійні фонди. Але для цього потрібна пенсійна система й реформа, щоб ці гроші не обкладалися жодними податками й стимулювалося їх накопичення. Потім потрібна система контролю за цими фондами, щоб вони не перетворилися на нові МММ», – резюмував Олег Гавриш.

Додамо, в березні цього року віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко пообіцяв нове підвищення пенсій.

Також міністр соціальної політики Андрій Рева пообіцяв, що уряд забезпечить стабільну виплату пенсій.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...
Загрузка...