В ЄБРР пояснили, коли Україна отримає транш МВФ

Читать на русском
Керівний директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж розповів про внутрішній опір реформам і транші МВФ.

В Україні існує значний внутрішній опір реформам щодо створення антикорупційного суду та врегулювання методики розрахунку ціни на газ для населення.

Як інформує «Слово і Діло», про це в інтерв'ю «РБК-Україна» заявив керівний директор Європейського банку реконструкції і розвитку в країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж.

Чи загрожує країні дефолт без кредитів МВФ?Міністр соцполітики заявив, що Україна може опинитися на межі дефолту без коштів МВФ. Чи є така загроза для економіки, міркували експерти.

Зокрема, він назвав реформи найефективнішим шляхом для виходу на міжнародний ринок капіталу, що необхідно Україні для подальшого фінансування.

«На жаль, те, що ми бачимо зараз, – це затримка в отриманні наступного траншу фінансування від Міжнародного валютного фонду. І, до речі, хочу відзначити, що ця затримка суттєва. Адже якщо ми подивимося на графік програми фінансування України від МВФ, то вже зараз країна мала отримати від Фонду 12-й транш і приступити до перегляду програми для отримання 13-го траншу. Але за фактом ми бачимо, що країна отримала лише четвертий транш (Україна отримала від МВФ транш в 1 мільярд доларів у квітні 2017 року – ред.) і не особливо обговорює отримання п'ятого траншу. Тобто Україна вже зараз запізнюється», – зазначив Маліж.

Він також пояснив, що кожен транш МВФ країна отримує після того, як буде реалізований пакет тих чи інших реформ у різних сферах.

ЄБРР схвалив кандидатуру Порошенка на посаду голови НацбанкуЄвропейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) схвалив кандидатуру Якова Смолія на посаду голови Національного банку України.

«Починаючи з вересня 2017-го було дуже багато зроблено позитивних речей: парламентом ухвалений закон про приватизацію, пенсійна реформа. Але досі на порядку денному залишаються відкритими питання про врегулювання методики розрахунку ціни на газ для населення та створення антикорупційного суду. Внутрішній опір цим реформам в Україні залишається значним. Я побоююся, що якщо він триватиме, Україні складно буде залучати фінансування по лінії міжнародних фінансових організацій», – додав Маліж.

Водночас він підкреслив, що не можна говорити про повну зупинку реформ. Однак, на його думку, Україні слід продовжувати їхню реалізацію, зокрема у сфері боротьби з корупцією.

Як повідомлялося, в ЄБРР не прогнозують серйозних реформ в Україні в 2018 році.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко очікує траншу МВФ у квітні, оскільки Київ уже виконав 80% своїх зобов'язань.

Раніше в НБУ пояснили, що Україна вже не встигне отримати транш від Міжнародного валютного фонду в першому кварталі 2018 року.

Також у МВФ назвали умови поновлення фінансування України.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...