Як політики допомагали бурхливому зростанню цифрової економіки України

Читать на русском
У Кабміні пообіцяли, що широкосмуговим доступом до інтернету до 2020 року буде покрито більше 70-80% території України.

Розвиток цифрової економіки дозволить забезпечити збільшення темпів зростання ВВП України до 5% на рік. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час круглого столу з питань розвитку цифрової економіки в Держагентсві з питань електронного управління. Як зазначалося, інвестиції в розвиток єдиної цифрової інфраструктури України можуть скласти 5-6 млрд. евро.

За словами Володимира Гройсмана, з 2014 року уряд почав інтенсивно впроваджувати електронні послуги, що надаються державою. Була змінена система обміну інформацією між державними органами влади, а також затверджена стратегія розвитку цифрової економіки на 2018-2020 роки.

Уряд встановив обов'язковий електронний формат для всіх нових рішень органів державної влади та місцевого самоврядування, заявив віце-прем'єр міністр Степан Кубів.

Він зазначив, що широкосмуговим доступом до інтернету до 2020 року буде покрито більше 70-80% території України. Зараз доступ до швидкісного інтернету є у 5,5 млн. українців.

«Слово і Діло» підготувало огляд обіцянок українських політиків щодо розвитку цифрової економіки в Україні.

Петро ПорошенкоПрезидент України
Порошенко заявив, що аукціон зі зв'язку 4G буде в 2017 роціСказано 4 червня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

Щоб впроваджувати якісь інновації, особливо пов'язані з IT-технологіями, як мінімум необхідно мати доступ до світової павутини. А для розвитку цифрової економіки необхідний швидкісний інтернет. Ще в 2015 році президент Петро Порошенко пообіцяв, що конкурс на впровадження 4G-зв'язку в Україні буде проведено в 2017 році і провалив свою обіцянку.

«У 2017 році проведемо відкритий конкурс-аукціон на зв'язок четвертого покоління», - заявив Порошенко в червні 2015 року, виступаючи у Верховній Раді напередодні річниці своєї інавгурації.

У лютому 2016 року Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, затвердила форму контракту на впровадження мобільного зв'язку 4G в Україні, а в липні 2017 року Кабмін схвалив умови введення нового стандарту зв'язку. У листопаді 2017 року НКРЗ визначила дату проведення тендеру на впровадження зв'язку 4G 23 січня 2018 року. Однак на ділі, 26 січня НКРЗ провела розкриття конвертів з ціновими пропозиціями операторів за ліцензії на 4G-зв'язок, визначивши початкову вартість кожного з семи лотів.

Вартість першого лота склала 572 млн. грн, другого, третього і четвертого - по 293 млн. грн. Лоти №№ 5-7 вартують по 286 млн. грн.

Торги з голосу заплановані на 31 січня 2018 року в Українському державному центрі радіочастот.Таким чином Петро Порошенко провалив свою обіцянку.

Зв'язок буде. Стала відома вартість 4G-тендераНаціональна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, провела розкриття конвертів із ціновими пропозиціями операторів за ліцензії на 4G-зв'язок.

Нагадаємо, що скандал з продажем ліцензій на 4G-зв'язок почався з рішення уряду забрати у компанії Ріната Ахметова «ММДС-Україна» смугу частот в 80 МГц, з частотного діапазону 2500-2690 МГц для проведення аукціону серед мобільних операторів країни для впровадження 4G.

При цьому мобільні оператори повинні будуть компенсувати «ММДС-Україна» понад 570 мільйонів гривень - 25% від стартової ціни частот. Цікаво, що ліцензії на ці частоти компанія Ахметова отримала в 2010 році, причому відразу на весь спектр частот 2500-2700 МГц без проведення тендеру, заплативши державі за їх використання трохи більше 6 млн. грн.

На початку липня 2017 року стало відомо, що на аукціон будуть виставлені дві смуги частот: з уже згаданого діапазону в 2600 МГц і діапазону 1800 МГц.

Про те, що уряд планує ввести в Україні зв'язок стандарту 4G Степан Кубів заявив ще в травні минулого року.

«Уряд чітко задекларувала: 4G - один з пріоритетів, який повинен бути впроваджений в Україні», - сказав чиновник в інтерв'ю Укрінформу.

Однак не встигли ми спробувати інтернет четвертого покоління, як нам вже натякають, що в Україні будуть тестувати 5G версію.

Заступник глави Адміністрації президента з питань проведення адміністративних, економічних та соціальних реформ Дмитро Шимків сказав: «Ми на даний момент обговорюємо, як зробити так, щоб почати експериментувати з 5G в Україні вже сьогодні. Є чітке розуміння, як це зробити».

Поки в АП експериментують, в глибинці не чули не тільки про цифрову економіку, а й інтернету майже не бачили. Проте, деякі чиновники, виглядаючи зі своєї віртуальної реальності, дають дивовижні обіцянки.

Максим СтепановГолова Одеської обласної державної адміністрації
Степанов пообіцяв, що буде особисто перевіряти наявність високошвидкісного інтернету у школахСказано 1 серпня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

Так, глава Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов пообіцяв, що буде особисто перевіряти наявність високошвидкісного інтернету в школах.

"Я не шуткую! Я буду брати планшет, буду їздити по школам області та особисто перевіряти наявність високошвидкісного інтенету», - заявив Максим Степанов під час відвідування Осичківської школи Савранського району.

Раніше «Слово і Дело» писало про те, що українські мобільні оператори обіцяють запуск 4G до кінця 2017 року. Також ми повідомляли, яке місце в світі зайняла Україна з вартості інтернету.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...