У Дніпрі суд заборонив діяльність проросійської громадської організації

Читать на русском
Згідно визначення, суд виніс рішення, дослідивши матеріали і вислухавши показання свідків щодо подій березня 2014 року.

У Дніпрі Окружний адміністративний суд прийняв рішення про заборону громадської організації «Союз радянських офіцерів». Згідно визначення, суд виніс рішення, дослідивши матеріали і вислухавши показання свідків щодо подій березня 2014 року.

Про це повідомляє «Радіо Свобода», передає «Слово і Діло».

За словами одного зі свідків у справі, громадської активістки Людмили Кострюкової, в березні 2014 року це громадське об'єднання «здійснювало дії, спрямовані на ліквідацію незалежності України, закликало сусідню державу до порушення суверенітету і територіальної цілісності України».

Блокада Придністров'я: яку користь може отримати УкраїнаЖурналіст Денис Попович розповів, як Україна може скористатися блокадою Придністров'я для врегулювання конфлікту на сході нашої країни.

«Вони продовжували свою протиправну діяльність навіть в травні 2017 року, коли 9 травня біля пам'ятника Генералу Пушкіну загрожували жінкам з українською символікою розправою шляхом насильницьких дій», - повідомила Людмила Кострюкова.

Як зазначив в суді інший свідок Андрій Куліш, він неодноразово разом з іншими громадськими активістами спостерігав за заходами «Союзу радянських офіцерів» і заявами, зробленими на їх зборах. За його словами, в березні 2014 року на мітингах члени організації заявляли, що «чекають« російську визвольну армію ».

Відповідачі - представники «Союзу радянських офіцерів» - у четвер до суду не з'явилися.

У коментарі «Радіо Свобода» раніше по телефону керівник громадської організації «Союз радянських офіцерів» Віктор Марченко заявив, що вважає звинувачення проти організації необгрунтованими. Він не заперечує, що навесні 2014 року піднімав російський триколор біля мерії, але виключно «в знак дружби України і Росії»: мовляв, опоненти в цей час також використовували неукраїнську символіку - прапори Євросоюзу.

Раніше міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, хто керував окупацією Криму в 2014 році.

А екс-депутат Фірсов заявив про створення на Донбасі альтернативи «Оппоблоку».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: