«Кримський рубильник off»: як Крим занурюється у гуманітарну кризу
Через військову операцію ЗСУ ситуація у тимчасово окупованому Криму все більше нагадує 1990 рік.
Протести та символи пам’яті на Олімпіадах від Мехіко-1968 до Мілана-2026. «Слово і діло» зібрало приклади політичних жестів і рішень МОК. Детальніше – на інфографіці.
ЄС наближається до завершення 20-го пакета санкцій проти росії, але позиція Угорщини та суперечки щодо «тіньового флоту» можуть затримати його ухвалення.
У Німеччині розглядають повну заборону для дітей до 14 років, а для підлітків віком від 14 до 16 – обмежений доступ до контенту.
Угорщина звернулася до Хорватії з проханням дозволити транспортування російської сирої нафти через трубопровід Adria на тлі зупинки транзиту через Україну.
У ніч на 17 лютого у Краснодарському краї рф пролунала серія вибухів, після чого сплахнула пожежа на місцевому НПЗ. Також безпілотники атакували республіку Татарстан.
Внаслідок аварії автобуса на федеральній трасі на південному сході Бразилії загинули шестеро пасажирів, ще 45 осіб отримали поранення та були доставлені до місцевих лікарень.
Обсяг імпорту нафти рф до Китаю в лютому встановить новий рекорд. Поставки заплановані на рівні понад 2 млн барелів на день.
Охолодження у відносинах США та Європи, жорсткіша риторика Китаю в Азії та зростання європейської суб’єктності, в центрі якої дедалі чіткіше опиняється Україна як елемент архітектури безпеки
Президент Чехії Петр Павел переконаний у необхідності подальшої реалізації ініціативи із закупівлі боєприпасів для України, оскільки завдяки цьому було забезпечено понад 50% усіх великокаліберних снарядів, отриманих ЗСУ.
Брюссель стримує критику Будапешта та може виділити нові кошти уряду Орбана напередодні парламентських виборів 12 квітня, щоб уникнути звинувачень у втручанні у виборчий процес.
Супутникові знімки показують активне будівництво нових бункерів і виробничих комплексів у провінції Сичуань. Китай прискорює ядерну програму на тлі занепаду глобальних договорів і зростаючої напруженості із США.
Ірландія продовжила дію імміграційних дозволів для українських біженців до 4 березня 2027 року.
20 лютого Польща офіційно припиняє участь у конвенції про заборону протипіхотних мін, відкриваючи можливість їх виробництва та зберігання.
У Північній Кароліні вбили українську біженку Катерину Товмаш, яка переїхала до США через війну. Поліція затримала її колишнього партнера, якому інкримінують подвійне вбивство.
Президент Польща Кароль Навроцький заявив про підтримку розвитку власної ядерної програми, наголосивши на дотриманні міжнародних норм та загрозі з боку Росії.
Прем'єр-міністр Словаччини заявив, що Україна навмисно затримує перезапуск нафтопроводу. На думку політика, це є способом тиску на Угорщину через її позицію в Євросоюзі
У Чехії 15 лютого пройшли багатотисячні мітинги на підтримку президента Петра Павела, де громадяни висловили своє невдоволення діями уряду на чолі з Андреєм Бабішем.
У російських Брянську та Бєлгороді після обстрілів 15 лютого почалися перебої зі світлом та теплом. Місцева влада стверджує, що під ударами були об'єкти інфраструктури.
У Великій Британії вже більше ніж на шість місяців затримується відкриття заводу з виробництва артилерійських снарядів, які мали виготовляти боєприпаси для британської армії та потреб ЗСУ.
У неділю, 15 лютого, у Москві та Підмосков'ї прогриміла серія вибухів. Столиця країни-агресора опинилася під атакою БПЛА. Через атаку та вибухи була призупинена робота московських аеропортів.
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що тисячі американських військових розгорнуті в межах місій Альянсу, а можливе перекидання підрозділів між країнами є звичною практикою.
Словаччина планує будівництво атомної електростанції разом із Westinghouse та хоче придбати ще чотири винищувачі F-16 у США.
Іранські чиновники заявили, що Тегеран готовий розглянути компроміси для досягнення ядерної угоди зі США в обмін на обговорення скасування санкцій.
62 відсотки чехів підтримують продовження ініціативи із закупівлі снарядів для України, 36 відсотків виступають проти.
Американські військові провели абордаж танкера Veronica III через порушення санкцій. Судно підозрюють у перевезенні підсанкційної нафти з Ірану та Венесуели.
Президент Латвії повідомив, що ЄС поки не готовий визначити терміни членства України. Однак країна підтримує якнайшвидший вступ Києва до Союзу.
Глава МЗС Канади Аніта Ананд заявила, що Оттава не відновить відносини з Іраном без зміни влади.
Партизани підпалили електровоз у місті Орел. За їхніми даними, диверсія порушила логістику військ рф на Сумському напрямку.
Трамп і Нетаньягу домовилися посилити економічний тиск на Іран, зокрема через обмеження продажу нафти Китаю.
Держсекретар США Рубіо після зустрічі із Зеленським заявив, що Трамп хоче знайти рішення, яке назавжди завершить кровопролиття.