ВАКС оштрафував свідка у справі брата судді Вовка

Читать на русском
Антикорупційний суд вирішив накласти грошове стягнення на свідка у справі за обвинуваченням двох осіб.
фото: ok.ru

Вищий антикорупційний суд оштрафував свідка у кримінальному провадженні за обвинуваченням брата судді ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, адвоката Юрія Зонтова та ще одному адвоката Юрію Донця у шахрайстві та підбуренні до надання хабаря судді ОАСК.

Таке рішення 10 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Накласти на свідка грошове стягнення у вигляді 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 5840 грн. Роз'яснити свідку, що відповідно до положень ст. 147 КПК України вона має право на подання клопотання про скасування ухвали про накладення грошового стягнення суду, який її виніс, у разі наведення обґрунтованих доводів про безпідставність накладення грошового стягнення», – йдеться в рішенні.

За версією обвинувачення, адвокати Юрій Донець і Юрій Зонтов вступили у змову з метою підбурення до дачі 100 тисяч доларів хабаря ліквідатора страхової компанії «АКС Кепітал» Сергія Коваленка. Ці кошти нібито мали передати судді Окружного адмінсуду Києва за задоволення позову цієї страхової компанії до податкової Києва, в якому просили скасувати податкове повідомлення. Кошти Коваленко передав двома траншами: 25 березня – 10 тисяч доларів, а 6 квітня решту суми в 90 тис. дол.

Як стверджував прокурор САП у суді, 20 тис. дол. неправомірної вигоди віднайшли у підозрюваного Донця, а 80 тис. дол. – у брата голови ОАСК Зонтова. Він також повідомив, що усі деталі передачі хабаря та перебігу судової справи «АКС Кепітал» підозрювані обговорювали в листуваннях, які знайшли детективи НАБУ, та в розмовах, зафіксованих негласними слідчими (розшуковими) діями. Також у Зонтова знайшли флешку з проєктом судового рішення про задоволення позову страхової компанії «АКС Кепітал».

Нагадаємо, НАБУ затримало рідного брата голови ОАСК Вовка через нібито одержання 100 тисяч доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці гроші нібито мали передати саме керівнику суду за те, щоб той вирішив питання про задоволення позову юридичної особи іншим суддею ОАСК. Під час обшуків в офісі брата Вовка детективи НАБУ виявили велику кількість готівкових коштів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: