ВАКС відмовився закривати справу брата голови ОАСК Вовка

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і відмовив у задоволенні двох клопотань сторони захисник родича керівника столичного адмінсуду.
Юрій Зонтов

Вищий антикорупційний суд відмовився закривати кримінальне провадження за обвинуваченням брати голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, адвоката Юрія Зонтова та ще одного адвоката Юрія Донця, яких обвинувачують у шахрайстві та підбуренні до дачі хабара судді ОАСК.

Такі рішення 26 липня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«У задоволенні клопотання захисника обвинуваченого (Юрія Зонтова – ред.) - адвоката Назаренка О.О. про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52021000000000016 від 14 січня 2021 року, - відмовити», – йдеться в рішенні.

Також судді відмовилися повертати прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури обвинувальний акт стосовно Зонтова і Донця.

За версією обвинувачення, адвокати Юрій Донець і Юрій Зонтов вступили у змову з метою підбурення до дачі 100 тисяч доларів хабаря ліквідатора страхової компанії «АКС Кепітал» Сергія Коваленка. Ці кошти нібито мали передати судді Окружного адмінсуду Києва за задоволення позову цієї страхової компанії до податкової Києва, в якому просили скасувати податкове повідомлення. Кошти Коваленко передав двома траншами: 25 березня – 10 тисяч доларів, а 6 квітня решту суми в 90 тис. дол.

Як стверджував прокурор САП у суді, 20 тис. дол. неправомірної вигоди віднайшли у підозрюваного Донця, а 80 тис. дол. – у брата голови ОАСК Зонтова. Він також повідомив, що усі деталі передачі хабаря та перебігу судової справи «АКС Кепітал» підозрювані обговорювали в листуваннях, які знайшли детективи НАБУ, та в розмовах, зафіксованих негласними слідчими (розшуковими) діями. Також у Зонтова знайшли флешку з проєктом судового рішення про задоволення позову страхової компанії «АКС Кепітал».

Нагадаємо, НАБУ затримало рідного брата голови ОАСК Вовка через нібито одержання 100 тисяч доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці гроші нібито мали передати саме керівнику суду за те, щоб той вирішив питання про задоволення позову юридичної особи іншим суддею ОАСК. Під час обшуків в офісі брата Вовка детективи НАБУ виявили велику кількість готівкових коштів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал