Антикорупційний суд зменшив заставу брату голови ОАСК Вовка

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив частково клопотання захисника обвинуваченого родича керівника ОАСК про зміну запобіжного заходу.
Юрій Зонтов

Вищий антикорупційний суд зменшив заставу брату голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка, адвокату Юрію Зонтову до 6,61 млн грн. Його обвинувачують у шахрайстві та підбуренні до надання хабара судді ОАСК.

Таке рішення 19 вересня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання захисника обвинуваченого (Юрія Зонтова – ред.) - адвоката Назаренка О.О. про зміну запобіжного заходу - задовольнити частково. Зменшити розмір застави, визначений обвинуваченому (Юрію Зонтову – ред.) ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 30 листопада 2021 року, з 7 612 800 грн до 6 609 600 грн», – ідеться в рішенні.

Частину застави в 300 тисяч грн за ініціативи заставодавця перерахувати на спеціальний рахунок для підтримки Збройних сил України. Решту суми в розмірі 703 200 грн повернули заставодавцю.

За версією обвинувачення, адвокати Юрій Донець і Юрій Зонтов вступили у змову з метою підбурення до дачі 100 тисяч доларів хабаря ліквідатора страхової компанії «АКС Кепітал» Сергія Коваленка. Ці кошти нібито мали передати судді Окружного адмінсуду Києва за задоволення позову цієї страхової компанії до податкової Києва, в якому просили скасувати податкове повідомлення. Кошти Коваленко передав двома траншами: 25 березня – 10 тисяч доларів, а 6 квітня решту суми в 90 тис. дол.

Як стверджував прокурор САП у суді, 20 тис. дол. неправомірної вигоди віднайшли у підозрюваного Донця, а 80 тис. дол. – у брата голови ОАСК Зонтова. Він також повідомив, що усі деталі передачі хабаря та перебігу судової справи «АКС Кепітал» підозрювані обговорювали в листуваннях, які знайшли детективи НАБУ, та в розмовах, зафіксованих негласними слідчими (розшуковими) діями. Також у Зонтова знайшли флешку з проєктом судового рішення про задоволення позову страхової компанії «АКС Кепітал».

Нагадаємо, НАБУ затримало рідного брата голови ОАСК Вовка через нібито одержання 100 тисяч доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці гроші нібито мали передати саме керівнику суду за те, щоб той вирішив питання про задоволення позову юридичної особи іншим суддею ОАСК. Під час обшуків в офісі брата Вовка детективи НАБУ виявили велику кількість готівкових коштів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал