У середу, 7 лютого, військові армії США атакували ударним безпілотником столицю Іраку – Багдад. Їм вдалось влучити в автомобіль, у якому знаходився командир угрупування «Катаїб Хезболла».
Про це повідомило Центральне командування США.
Зазначається, що вбитий командувач відповідав за напади на американські бази у регіоні.
Підтвердження про загибель ватажка «Катаїб Хезболла» отримано від джерел у місцевих органах безпеки та Іракських народних мобілізаційних підрозділах. Його імʼя не розголошується.
«Безпілотник вдарив по району Маштал у Багдаді, спричинивши кілька гучних вибухів. Це був точковий удар по авто, яке рухалось на жвавій вулиці», – зазначили у відомстві.
USCENTCOM Conducts Strike Killing Kata’ib Hezbollah Senior Leader
— U.S. Central Command (@CENTCOM) February 7, 2024
At 9:30 p.m. (Baghdad Time) February 7, U.S. Central Command (CENTCOM) forces conducted a unilateral strike in Iraq in response to the attacks on U.S. service members, killing a Kata’ib Hezbollah commander… pic.twitter.com/Zhkjimx5UG
Також у повідомленні уточнили, що у результаті удару не було побічних збитків і жертв серед цивільного населення.
Наголошується, що атака відбулася у відповідь на нещодавні напади на військовослужбовців США в Йорданії, в результаті яких загинули троє військових.
«США продовжуватимуть вживати необхідних заходів для захисту нашого народу. Ми без вагань притягнемо до відповідальності всіх, хто загрожує безпеці наших сил», – йдеться у заяві.
Нагадаємо, у ніч на 28 січня на північному сході Йорданії поблизу сирійського кордону в результаті удару безпілотника по американській базі Tower 22 загинули троє військових США, ще 25 отримали поранення.
Після цього в Ірані заявили про непричетність до атаки на сили США, проте у Білому домі відкинули ці заяви.
2 лютого американська авіація завдала ударів по об'єктах проіранських формувань в Іраку та Сирії у відповідь на удар безпілотника по базі в Йорданії 28 січня. Внаслідок цієї атаки, за даними іракської влади, загинули 16 людей, у тому числі й цивільні.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»