Рада прийняла законопроєкт про реєстр військовозобов’язаних

Читать на русском
Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №10062 про створення Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних та запровадження Сертифікату захисника.
Фото: glavcom.ua

Верховна Рада на засіданні 16 січня ухвалила у другому читанні законопроєкт №10062 про створення Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних.

Про це у Telegram повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Якщо не на фронті, то сплачуйте податки: Зеленський вважає, що чоловіки призовного віку мають бути в УкраїніВолодимир Зеленський вважає, що чоловіки мобілізаційного віку мають перебувати в Україні та допомагати тут, працювати та сплачувати податки.

За його словами, після «довгих та складних дискусій та провалу багатьох правок» документ підтримали 249 народних обранців.

У Міноборони зазначили, що законопроєкт передбачає удосконалення реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, зокрема, щодо налагодження взаємодії між різними реєстрами.

Железняк не уточнив, які саме правки було провалено. Проєкт документу, зокрема, передбачає внесення до реєстру військовозобов'язаних таких даних як номери телефонів, адреси електронної пошти, наявність посвідчення водія, а також реквізити внутрішнього та закордонних паспортів. При цьому дані до реєстру планували вносити без згоди громадянина (крім даних про членів його сім'ї).

Крім того, документ розблокує можливість розміщення українських військових ІТ-систем у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.

У Міноборони стверджують, що такий крок, серед іншого, дозволить звільнити засоби ППО, які захищають національні дата-центри від постійних ракетних обстрілів, та посилити захист даних.

Нагадаємо, що нещодавно у комітеті Ради розглядали законопроєкт про зміну правил мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Документ не виносили на голосування у залі, оскільки Кабмін прийняв рішення його відкликати.

Водночас міністр оборони Рустем Умєров заявив, що його відомство вже розробило нову редакцію законопроєкту та готове виносити документ на погодження уряду.

Варто також зазначити, що у парламенті зареєстровані альтернативні ініціативи, їхнє порівняння – на інфографіці.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: