ЄС розморозить фінансування Угорщини, щоб забезпечити підтримку України – FT

Читать на русском
Єврокомісія може розморозити 13 млрд євро для Угорщини, щоб вона підтримала збільшення бюджету ЄС та фінансову допомогу Україні.
Фото: EPA-EFE

Європейська комісія має намір розморозити 13 млрд євро фінансування для Угорщини, щоб у майбутньому забезпечити підтримку Будапештом збільшення бюджету ЄС та значну фінансову допомогу Україні.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на трьох чиновників.

Угорщина і сама отримує чималі гроші від ЄС – у МЗС відповіли на заяву Орбана про фінансування УкраїниУ МЗС нагадали Угорщині, що вона сама отримує чималі гроші від Євросоюзу. До того ж, фінансова підтримка України це ще й інвестиція в європейську безпеку.

Кошти було заморожено з грудня минулого року через проблеми з верховенством права в Угорщині. Вивільнення коштів, яке може статися до кінця листопада, ознаменувало б перемогу прем'єр-міністра Віктора Орбана: раніше він погрожував не погоджуватися на збільшення бюджету ЄС, доки не буде відновлено доступ до нього його країни.

У відповідь на вимоги Брюсселя Угорщина провела судову реформу, що дозволило б їй отримати 13 млрд євро – більше половини замороженого фінансування.

Видання зазначає, що можливий прогрес у відновленні фінансування Угорщини відбувається на тлі прагнення ЄС заручитись одностайною підтримкою збільшення бюджету, зокрема, для забезпечення продовження фінансової допомоги Україні.

Єврокомісія запропонувала збільшити загальний бюджет блоку на 66 млрд євро для покриття збільшених витрат, частина яких сприятиме програмі фінансової підтримки України на 50 млрд євро.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції виключило угорський OTP Bank зі списку міжнародних спонсорів війни. Через його включення до списку Угорщина блокувала військову та фінансову допомогу ЄС Україні.

У червні Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина виступає проти плану Євросоюзу надати Україні довгострокове фінансування.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал