Топ політичних подій та рішень, на які Україна чекає восени

Читать на русском

Президент Володимир Зеленський анонсував «потужний» вересень і загалом насичену осінь для України – йдеться про міжнародні заходи та внутрішньополітичні рішення. З анонсованих уже подій відомо, що восени відбудеться засідання Ради безпеки ООН та «Рамштайну». Також вирішуватиметься доля українського імпорту аграрної продукції до ЄС, а МВФ та Євросоюз дадуть свою оцінку реформам. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».

За законом до 15 вересня уряд має представити проєкт державного бюджету на наступний рік. Пріоритетом, зрозуміло, залишається сектор безпеки та оборони. Крім того, кошти з бюджету планують направити соціальні виплати – буде закладено двоетапне збільшення мінімальної зарплати та індексацію пенсій – а також на відновлення України.

До 15 вересня діє заборона на імпорт української аграрної продукції до п'яти країн Євросоюзу – Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії – і Єврокомісія має ухвалити рішення, продовжувати її чи ні. П'ять країн підтримують продовження заборони до кінця року, але за інформацією ЗМІ, більшість членів ЄС проти.

На 19 вересня заплановано 15-те засідання Контактної групи з питань оборони України. Воно відбудеться в очному форматі на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині і буде примітним тим, що братиме участь уже новий міністр оборони України – Рустем Умєров.

Наприкінці вересня у Нью-Йорку відкриється 78 сесія Генеральної асамблеї ООН. В Офісі президента повідомили, що Зеленський виступатиме (але не уточнили онлайн чи особисто) і говоритиме про Формулу миру, створення спеціального трибуналу для росії та про компенсацію збитків від війни.

А 20 вересня відбудеться засідання Ради безпеки ООН, присвячене війні росії проти України. В організації раніше припустили, що Зеленський особисто у ньому візьме участь.

У жовтні на Україну чекає важливий проміжний етап на шляху до членства в Євросоюзі: буде подано звіт про виконання семи умов для початку переговорів про вступ. Переговори України прагне розпочати до кінця цього року.

Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина заявила, що до жовтня всі умови точно не будуть виконані на 100%, але за кожною із семи вимог є «солідний бекграунд». «До жовтня ми забезпечимо виконання всіх узгоджених законодавчих та інституційних кроків. І сподіватимемося, що відчинимо двері для політичного рішення», — зазначила вона.

У листопаді Міжнародний валютний фонд проведе другий перегляд програми розширеного фінансування для України. Нагадаємо, за програмою за 48 місяців Україна має отримати 15,6 млрд доларів.

Деякі із структурних маяків Україна вже не встигне виконати вчасно. Наприклад, ухвалити законопроєкт про скасування мораторію на проведення податкових перевірок, щоб він запрацював з жовтня.

Крім того, восени Україна хоче провести Глобальний саміт миру – дату та локацію (серед варіантів – Франція) поки що не затверджено.

На заході, до якого Україна сподівається залучити максимальну кількість країн із різних частин світу (зокрема Китай, Бразилію та Індію), обговорюватиметься Формула миру із десяти пунктів.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський переконаний, що зараз з огляду на ситуацію на полі бою поганий момент для переговорних процесів із росією.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що прямих переговорів Зеленського з російським путіним диктатором не буде.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: