У яких містах та областях визнано незадовільною підготовку укриттів

Читать на русском

Перевірка укриттів в Україні, яку провели після загибелі трьох осіб, показала, що 26% об'єктів непридатні для використання, а ще 9,3% – виявилися закритими. На спеціальному засіданні РНБО місцевій владі та Кабміну доручили за місяць привести укриття в порядок, а також зайнятися посиленням відповідальності за їхнє неналежне утримання та відмову у наданні доступу. Окрім того, Володимир Зеленський кілька разів анонсував кадрові рішення після перевірок. «Слово і діло» пропонує подивитися, хто керує областями, районами та містами, стан укриттів у яких визнали незадовільним.

На РНБО визнали незадовільною роботу з облаштування укриттів у Києві, Запоріжжі, Херсоні, Чернігові, Харкові, Миколаєві, Одесі, Сумах, Дніпрі, Конотопі, Білій Церкві, Запорізькій, Сумській областях, Житомирському районі Житомирської області, Білоцерківському районі Київської області, Конотопському районі Сумської області .

Мером Києва вже дев'ять років є Віталій Кличко. Під час перевірки у столиці дослідили 4 тисячі 655 укриттів: як розповів міністр Олександр Камишін, лише до 44% із них був вільний доступ, до 21% – доступ протягом п'яти хвилин.

Що стосується стану укриттів, то лише 15% придатні до використання без істотних зауважень, половина – технічно придатні, але їх треба упорядковувати.

Також з 2014 року на своїх посадах перебувають мер Одеси Геннадій Труханов та мер Сум Олександр Лисенко, з листопада 2015 року – Артем Семеніхін (Конотоп) та Олександр Сенкевич (Миколаїв), Борис Філатов (Дніпро), Геннадій Дикий (Біла Церква).

Запоріжжям з вересня 2021 року керує тимчасово виконуючий обов'язки мера Анатолій Куртєв. На посаді голови обласної адміністрації із квітня працює Юрій Малашко.

Мером Харкова з листопада 2021 року є Ігор Терехов.

У Херсоні та Чернігові зараз в.о. міського голови, призначені під час повномасштабної війни – Галина Лугова та Олександр Ломако. Ігор Колихаєв, обраний мером Херсона, ще з минулого року перебуває в полоні у російських окупантів. А обраного мера Чернігова Володимира Атрошенка на рік усунули з посади за скоєння адміністративного злочину.

Білоцерківський район Київської області із серпня 2020-го очолює Людмила Мерзлюк. Навесні 2022 року було призначено голову адміністрації Житомирського району Житомирської області Олександра Хомича та голову Конотопського району Сумської області Тетяну Сизон.

У Сумської обласної адміністрації керівник теж змінився нещодавно: у квітні ним було призначено Володимира Артюха.

Нагадаємо, з інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, скільки укриттів у найбільших містах України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал