Пригожин пропонував Україні дані про дислокацію армії рф в обмін на вихід з Бахмута – WP

Читать на русском
Пригожин у січні пропонував Україні надати інформацію про позиції російських військ в обмін на відведення ЗСУ з Бахмута, пише WP з посиланням на дані американської розвідки.
Фото: ТАРС

Наприкінці січня засновник російської ПВК «Вагнер» Євген Пригожин зробив Україні екстраординарну пропозицію: якщо українське командування виведе війська з Бахмута, він передасть інформацію про позиції російських військ, щоби по них можна було завдавати ударів.

Про це повідомляє видання The Washington Post з посиланням на злиті в мережу документи американської розвідки.

США ще в січні чекали на падіння Бахмута і закликали Україну відвести війська – WPСША в січні вважали, що Бахмут ось-ось буде захоплено і закликали Україну відвести війська, повідомляють ЗМІ з посиланням на секретні документи американської розвідки.

Як пише видання, Пригожин «передав цю пропозицію своїм контактам в Управлінні військової розвідки України, з якими він підтримував таємний зв'язок під час війни». У документі не уточнюється які позиції російських військ пропонував розкрити Пригожин.

Два українські чиновники підтвердили, що Пригожин кілька разів розмовляв з Головним управлінням розвідки Міноборони. Один із чиновників сказав, що Пригожин неодноразово робив пропозицію щодо Бахмута, але Київ відхиляв її.

Публічно і в приватному порядку Пригожин неодноразово скаржився на нестачу боєприпасів та інших ресурсів, необхідних ПВК для досягнення успіху.

З документів випливає, що чиновники російського міністерства оборони не знали, як реагувати на критику Пригожина. Згадується також про боротьбу за владу між Пригожиним та вищими посадовими особами, включаючи міністра оборони Сергія Шойгу.

На тлі такої напруженої ситуації «Пригожин підтримував таємні відносини з українською розвідкою, які, окрім телефонних дзвінків, включали особисті зустрічі з офіцерами ГУР у невказаній африканській країні».

З витоку американської розвідки випливає, що ватажок ПВК нарікає на тяжкі втрати під час війни і закликає Україну «завдати сильнішого удару по російських військах».

Згідно з одним документом, Пригожин повідомив офіцеру української розвідки, що російські військові мають труднощі з постачанням боєприпасів. Він порадив українським військам «просуватися вперед і штурмувати кордон із Кримом».

В інтерв'ю The Washington Post президент України Володимир Зеленський не підтвердив контактів із Пригожиним. «Це питання [військової] розвідки», – сказав він. Зеленський також виступив проти публічного оприлюднення секретної інформації: витік, на його думку, пішов на користь росії.

Нагадаємо, Євген Пригожин збирався виводити своїх найманців із Бахмута 10 травня через «снарядний голод». Свої позиції він хотів передати бойовикам Кадирова.

Проте вже 7 травня Пригожин заявив, що «вагнерівці» залишаються в Бахмуті через те, що йому нібито пообіцяли дати озброєння та боєприпаси. При цьому він говорив, що ситуація в місті розвивається за найгіршим для росії сценарієм.

Михайло Подоляк назвав мету публічних суперечок між Пригожиним та російським міноборони.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал