ВАКС призначив засідання у справі про збитки Павлоградського хімзаводу

Читать на русском
Антикорупційний суд отримав від прокурора САП обвинувальний акт стосовно очільника державного підприємства, якому інкримінують зловживання.
Павлоградський хімзавод

Вищий антикорупційний суд призначив на 16 березня підготовче засідання у справі за обвинуваченням генерального директора державного Павлоградського хімічного заводу Леоніда Шимана та ще двох осіб у нанесенні 43,3 млн грн збитків.

Таке рішення 3 березня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Призначити підготовче судове засідання у кримінальному провадженні № 4201604001000006, внесеному до ЄРДР 11.01.2016, за обвинуваченням (Леоніда Шимана – ред.), у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 28 частиною 2 статі 364 КК України, (Валерія Кирилова – ред.), у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 28 частиною 2 статі 364 КК України, (Євгена Фоміна – ред.), у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 27 частиною 2 статті 28 частиною 2 статті 364 КК України, на 16:45 16.03.2023», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили керівнику ПХЗ Леоніду Шиману про підозру у зловживанні службовим становищем. Крім нього, запідозрили комерційного директор ПХЗ Валерія Кирилова та керівника «Укрспецхіму» Євгена Фоміна. Згідно з даними НАБУ, службовці Павлоградського хімзаводу відмовляли покупцям в укладанні прямих договорів поставки продукції.

На думку слідства, службові особи ПХЗ створили такі умови, що кінцеві покупці продукції ПХЗ гірничозбагачувальні комбінати мали закупляти її через посередників. Цим фірмам-посередникам продавали товар за меншою вартістю, аніж компанії реалізовували продукцію гірничозбагачувальним комбінатам. Таким чином, різниця у вартості залишалася на рахунках компаній-посередників, а державний ПХЗ втратив дохід на суму 43,3 млн грн.

Як встановлено НАБУ і САП, відвантаження продукції гірничозбагачувальним комбінатам здійснювалося не фірмами-посередниками, а напряму від ПХЗ до кінцевим покупців і засобами заводу. Через цю схему підприємство нібито працює собі в збиток. В лютому 2023 року САП скерувала до суду цю справу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал