САП у березні скерує до суду справу ексголови Держприкордонслужби Цигикала

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про пришвидшення процедури скерування справи до суду.
Петро Цигикал

Спеціалізована антикорупційна прокуратура після 1 березня скерує до суду кримінальне провадження за підозрою колишнього голови Державної прикордонної служби Петра Цигикала та інших у зловживаннях на 10,68 млн грн.

Рішенням Вищого антикорупційного суду від 20 лютого сторону захисту обмежили в строках на ознайомлення з розслідуванням до цієї дати, повідомляє «Слово і діло».

«Встановити стороні захисту, а саме: (трьом підозрюваним та їхнім адвокатам – ред.), а також іншим особам, які можуть бути залучені як захисники підозрюваних до моменту закінчення досудового розслідування, строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до 1 березня 2023 року (включно), після спливу якого сторони кримінального провадження будуть вважатися такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів протилежної сторони», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові Держприкордонслужби Цигикалу, експосадовцю ДПСУ і та директору приватної компанії-забудовниці у зловживаннях на 10,68 млн грн. Слідство встановило, що приватна компанія мала збудувати та передати у першому півріччі 2019 року ДПСУ 66 квартир у центрі Львова для подальшого заселення прикордонників та їхніх родин. Натомість ДПСУ отримала 53 квартири у передмісті Львова, загальна вартість яких, за результатами експертизи, на 10,68 млн грн дешевша за нерухомість у Львові.

Попри укладені договори з ДПСУ, компанія-забудовниця продала квартири у Львові, які фактично мали відійти прикордонникам, стороннім покупцям. Тому запропонувала схему «заміни» голові ДПСУ, який пристав на пропозицію. Слідство має докази, що посадовці ДПСУ діяли у змові з директором приватної компанії, від початку усвідомлюючи її невигідний як для Держприкордонслужби, характер. У грудні 2022 року НАБУ і САП завершили розслідування цієї справи.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: