США анонсували нові санкцій проти рф: кого вони стосуватимуться

Читать на русском
Росіяни таким чином не зможуть використати такий імпорт для отримання провідників, необхідних для збройних сил.
armyinform

США та міжнародні союзники планують уже найближчими днями запровадити нові санкції проти країни-агресора. Вони будуть націлені на товари подвійного призначення.

Про це повідомляє Reuters, з посиланням на заяву заступника міністра фінансів США Уоллі Адейемо.

Згідно з його словами, санкції США, Євросоюзу та інших союзників, які затвердяться проти країни-агресора, будуть спрямовані на те, щоб обмежити можливість країни купувати товари подвійного призначення, як-от холодильники чи мікрохвильові печі. Росіяни таким чином не зможуть використати такий імпорт для отримання провідників, необхідних для збройних сил.

Адейемо додав, що обмеження також передбачають припинення переправлення нафти та інших заборонених товарів через прикордонні країни. Водночас деталей він не розкрив.

Росія має намір обходити санкції водним шляхом – BloombergРосія збільшує тіньовий флот танкерів, щоб забезпечити транспортування нафтопродуктів в обхід санкцій.

Заступник розповів, що представники коаліції з понад 30 країн попередять компанії, фінансові установи та приватних осіб, які продовжують вести бізнес із росією, про можливі санкції у випадку, якщо вони продовжать співпрацювати з країною-агресоркою.

«Широта цієї коаліції – це те, що дозволить нам продовжувати ізолювати росію… Ми змусимо тих, хто не виконує наші санкції та заходи експортного контролю, обирати між економічними зв'язками з нашою коаліцією країн, які становлять більше половини світового ВВП, та наданням матеріальної підтримки росії, економіці, яка з кожним днем стає все більш ізольованою», – зазначив чиновник.

Як зазначається, про неприпустимість допомоги в обході антиросійських санкцій будуть попереджені індійські та китайські компанії, хоча компанії з КНР «загалом прагнуть залишатися пов'язаними зі світовою економікою і продовжувати вести бізнес із Заходом».

Адейемо визнав, що економічні показники росії на початку війни виглядали краще, ніж очікувалося, але зараз економіка країни скорочується та стає ізольованою.

«Через рік після початку конфлікту російська економіка більше схожа на економіку Ірану та Венесуели, ніж на економіку члена G20», – зауважив він.

Нагадаємо, напередодні Джо Байден повідомив, що США та союзники цього тижня запровадять нові санкції проти росії. Про це американський лідер заявив під час свого виступу у Варшаві.

Раніше у ЄС розповіли, коли ухвалять 10-й пакет санкцій проти рф.

Варто зазначити, що в Угорщині незгодні із санкціями проти рф й військовою допомогою Києву. Там заявили, що не припинятимуть торгівлю із Москвою.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: