Євросоюз затвердив рішення про обмеження ціни на російську нафту

Читать на русском
Рівень граничної ціни був встановлений у тісній співпраці з Коаліцією з обмеження цін на нафту і почне застосовуватися з понеділка, 5 грудня 2022 року.
Укрінформ

У суботу, 3 грудня, Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту і нафтопродукти та оливи, що походять з росії або експортуються з неї, на рівні 60 доларів за барель.

Про це йдеться на сайті Європейської ради.

Зазначається, що рівень граничної ціни був встановлений у тісній співпраці з Коаліцією з обмеження цін на нафту і почне застосовуватися з понеділка, 5 грудня 2022 року.

«Обмеження ціни на російську нафту обмежить стрибки цін, спричинені надзвичайними ринковими умовами, та різко зменшить доходи, які росія отримала від продажу нафти після розв'язання нею незаконної агресивної війни проти України. Це також сприятиме стабілізації світових цін на енергоносії та пом'якшенню негативних наслідків для енергопостачання третіх країн», - йдеться у повідомленні.

Анонімні покупці: танкери з російською нафтою масово приховують маршрутиПри цьому, раніше відповідну тактику використовували покупці санкційної нафти з Ірану і Венесуели.

Варто зазначити, що 6 жовтня 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про заборону морського транспортування російської нафти (з 5 грудня 2022 року) та нафтопродуктів (з 5 лютого 2023 року) до третіх країн, а також пов'язане з цим надання технічної допомоги, брокерських послуг або фінансування чи фінансової допомоги.

Рішенням Ради також запроваджено виняток із вищезазначених заборон для нафти та нафтопродуктів, що походять з Росії або експортуються з неї, та закуповуються за попередньо встановленою граничною ціною, погодженою Коаліцією щодо встановлення граничних цін, або за ціною, нижчою за неї.

Як повідомляється, сьогоднішнє рішення встановлює рівень, на якому застосовується виняток, та запроваджує перехідний період тривалістю 45 днів для суден, що перевозять сиру нафту російського походження, придбану та завантажену на судно до 5 грудня 2022 року та вивантажену в кінцевому порту призначення до 19 січня 2023 року.

Оскільки гранична ціна може періодично переглядатися з метою адаптації до ринкової ситуації, сьогоднішнє рішення також встановлює перехідний період у 90 днів після кожної зміни граничної ціни, щоб забезпечити послідовне застосування граничної ціни всіма операторами.

Функціонування механізму граничної ціни буде переглядатися кожні два місяці з метою реагування на розвиток ситуації на ринку, і буде встановлюватися на рівні, щонайменше, на 5% нижче середньоринкової ціни на російську нафту і нафтопродукти, розрахованої на основі даних Міжнародного Енергетичного Агентства.

Рада ЄС також запровадила «надзвичайне застереження», яке дозволяє транспортування нафти за ціною, що перевищує верхню межу, коли це необхідно для термінового запобігання або пом'якшення наслідків події, яка може мати серйозний і значний вплив на здоров'я і безпеку людей або навколишнє середовище, або як відповідь на стихійні лиха.

Відповідні правові акти будуть найближчим часом опубліковані в Офіційному журналі.

Нагадаємо, 2 грудня країни G7 та Австралія приєдналися до Євросоюзу зі встановлення обмеження цін на російську нафту на рівні 60 доларів за барель.

Президент України Володимир вимагав обмежити ціну на нафту з росії 30 доларами за барель. Інакше це буде імітація дій, заявив він.

Наприкінці листопада країни ЄС не могли зійтись у ціні щодо обмеження вартості російської нафти.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: