Країни G7 приєдналися до ЄС та встановили ліміт на російську нафту

Читать на русском
Країни Великої сімки та Австралія приєдналися до Євросоюзу та встановили обмеження цін на нафту з рф. Тепер вона становить 60 доларів за барель.
Ілюстративне фотоФото – Bloomberg

Країни G7 та Австралія приєдналися до Євросоюзу щодо встановлення обмеження цін на російську нафту на рівні 60 доларів за барель.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів США.

Глава відомства Джанет Йеллен заявила, що G7, ЄС та Австралія тепер спільно встановили стелю цін на морську російську нафту. Це «допоможе досягти мети з обмеження основного джерела доходів путіна для його незаконної війни в Україні, одночасно зберігаючи стабільність».

Невідомі формують «тіньовий флот» для перевезення нафти в інтересах рф – BloombergУ світі невідомі власники формують тіньовий флот із танкерів для перевезення нафти в інтересах кремля.

Крім того, вона назвала таке рішення кульмінацією багатомісячних зусиль коаліції.

Обмеження цін має стимулювати надходження російської нафти на світові ринки зі знижкою. Також це може допомогти захистити споживачів та бізнес від глобальних перебоїв із постачанням.

Зокрема, ліміт піде на користь країнам, де рівень доходу низький або середній. Вони вже постраждали від підвищених цін на енергоносії та продукти харчування через війну, яку росія розв’язала в Україні.

«Незалежно від того, чи купують ці країни енергоресурси в рамках обмеження або за його межами, обмеження дозволить їм домагатися вищих знижок на російську нафту та отримувати вигоду від більшої стабільності на світових енергетичних ринках», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Європейський союз у четвер, 1 грудня, попередньо домовився про обмеження цін на російську морську нафту у розмірі 60 доларів за барель з механізмом коригування, щоб зберегти обмеження на рівні 5% нижче за ринкову ціну.

Президент України Володимир Зеленський хотів, щоб стеля цін була встановлена на рівні не більше 30 доларів за барель.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: