До кінця року країна-агресор втратить 100 тисяч своїх військових – звернення Зеленського

Читать на русском
Президент Володимир Зеленський випустив нове звернення за підсумками 29 листопада, 279-го дня війни проти російських окупантів.
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський випустив нове звернення за підсумками 29 листопада, 279-го дня війни проти російських окупантів. Як зазначив український лідер, щоб була відповідальність росії за агресію, потрібен спеціальний трибунал, і Україна робить усе, аби його створити.

Основне зі звернення президента України:

 • Сьогодні ми зробили кілька нових кроків для того, щоб повернути Україні справедливість, щоб притягнути до відповідальності всіх винних у цій злочинній війні. Ми вже співпрацюємо з багатьма країнами й міжнародними організаціями, щоб кожен російський убивця отримав заслужене покарання. Ми вже налагодили взаємодію з Міжнародним кримінальним судом і будемо її нарощувати.

 • Навіть у Міжнародному кримінальному суді поки що неможливо притягти до відповідальності найвище політичне та військове керівництво росії за злочин агресора проти нашої держави – за первинний злочин. Злочин, який породив усі інші злочини цієї війни – і не тільки після 24 лютого, а й від 2014 року. Саме тоді все це почалося.

 • Щоб була відповідальність за агресію, потрібен спеціальний трибунал – на додачу до Міжнародного кримінального суду. І ми робимо все, щоб створити такий трибунал.

 • Саме цьому завданню було сьогодні присвячене звернення першої леді України до парламенту й народу Великої Британії. Зараз триває візит Олени до Сполученого Королівства. І від імені всіх українців і українок, які постраждали від російської агресії, вона закликала Велику Британію стати лідером у глобальних зусиллях для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії проти України й для повернення справедливості.

 • Зараз уже маємо потужну співпрацю з Нідерландами, які допомагають зі створенням офісу прокурора для збору доказів воєнних злочинів. Працюємо з Францією, яка допомагає нам у польовій роботі з документування російського зла.

 • Сьогодні ж у Лондоні було відкрито й виставку Russian War Crimes – це проєкт, який демонструє світу, що саме Росія принесла на українську землю. Ця виставка працювала у Давосі, під час Всесвітнього економічного форуму, також у Нью-Йорку – під час Генеральної Асамблеї ООН, у Брюсселі, у штаб-квартирі НАТО. Тепер її побачать британці. В усіх провідних країнах знатимуть і бачитимуть, за яке зло відповідальний рашизм.

 • У Берліні відбулася зустріч міністрів юстиції країн «Великої сімки» – надзвичайно корисна. Україну там представляли Генеральний прокурор і міністр юстиції нашої держави. Ця зустріч була присвячена якраз притягненню до відповідальності окупантів і держави-агресора за все ними скоєне. За підсумками зустрічі бачимо очевидну готовність працювати разом, щоб врешті відновити силу міжнародного права, відновити повну дію Статуту ООН і притягти росію до справедливої відповідальності.

 • Говорив сьогодні з канцлером Німеччини Олафом Шольцом – саме Німеччина цьогоріч головує в G7.

 • Ситуація на фронті складна. Попри надзвичайно великі російські втрати окупанти все ще намагаються наступати на Донеччині, закріпитися на Луганщині, рухатися на Харківщині, щось там вони планують на півдні.

 • Ще цьогоріч росія втратить убитими сто тисяч своїх солдатів і лише Богу відомо скільки найманців. А Україна стоятиме. А світ буде робити все, щоб кожен, хто винен у цій злочинній війні, опинився на лаві підсудних.

 • І ще хочу подякувати Нідерландам за сьогоднішнє рішення – Палата представників Генеральних штатів визнала росію державою – спонсором тероризму. Крок за кроком світ усе розставить по місцях.

Нагадаємо, що Зеленський зустрівся з очільниками МЗС Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії, Швеції, Норвегії та Ісландії.

Раніше ми повідомляли, що петиція про заборону УПЦ МП набрала необхідну кількість підписів. Її має розглянути Зеленський.

Також Зеленський закликав українців бути готовими до нових атак російських терористів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: