Апеляція ВАКС збільшила розмір застави ексголові Полтавської ОДА

Читать на русском
Апеляційна інстанція розглянула і задовольнила частково скаргу антикорупційного прокурора на обраний запобіжний захід підозрюваному.
Валерій Головко

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду збільшила заставу колишньому голові Полтавської державної адміністрації Валерію Головку, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.

Як відомо, ВАКС визначив 6,2 млн грн застави Головку з покладанням на нього обов'язків. Не погоджуючись з таким рішенням, прокурор САП подав апеляційну скаргу.

«За результатами розгляду колегія суддів частково задовольнила апеляційну скаргу прокурора. Апеляційна палата постановила нову ухвалу, якою збільшила розмір застави до 9 924 000 грн та додатково до визначених слідчим суддею обов'язків поклала на підозрюваного обов'язок носити електронний засіб контролю», – інформує суд.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові Полтавської ОДА Валерію Головку, його експершому заступнику Андрію Писоцькому та його раднику Олександру Литвинову у шахрайстві та одержанні неправомірної вигоди. Установлено, що у серпні 2017 року голова Полтавської ОДА за пособництва своїх першого заступника та радника висловив прохання надати та одержав від підприємця неправомірну вигоду в особливо великому розмірі. Так, за 176 тисяч євро, що складало більше 5 млн грн, Головко обіцяв забезпечити перемогу компаній підприємця у процедурах державних закупівель облдержадміністрації, укладання з цими компаніями договорів експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення області та оплати наданих послуг з бюджету облдержадміністрації.

Водночас, у листопаді, не вчинивши дії, за які було одержано 176 тис. євро, посадовець діючи спільно зі своїм першим заступником та радником, повторно висловив прохання у наданні неправомірної вигоди. Як результат, у грудні 2017 року голова Полтавської ОДА отримав від того ж підприємця за вчинення тих самих дій автомобіль люкс-класу вартістю більше 7,5 млн грн, як подарунок на свій день народження.

Крім того, у межах розслідування встановлено, що у січні 2018 року за пособництва вказаних осіб посадовець шахрайським шляхом заволодів частиною належних вищевказаному підприємцю грошових коштів, які були отримані в якості грошової позики. Так, отримавши 85 тис. євро, що станом на день одержання становило близько 3 млн грн, голова облдержадміністрації так і не повернув підприємцю близько 1,7 млн грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: