Зеленський розповів, коли скасують заборону на виїзд за кордон для чоловіків

Читать на русском
Зеленський відповів на ще одну петицію щодо скасування обмеження на виїзд за кордон для чоловіків. Усі заборони знімуть після закінчення воєнного стану, заявив президент.
Фото: Офіс президента України

Зняття обмежень на виїзд за кордон для чоловіків 18-60 років без воєнного досвіду планується після завершення дії воєнного стану.

Про це йдеться у відповіді президента Володимира Зеленського на петицію.

Зеленського просили дозволити виїзд за кордон чоловіків 18-60 років, які не мають військового досвіду та обмежено придатними у воєнний час.

Стало відомо, скільки військовозобов’язаних чоловіків затримали на кордоні за час воєнного стануУ ДПСУ також розповіли, скільки було зафіксовано спроб підкупу прикордонників, які відмовилися від хабарів на загальну суму понад 3,5 млн грн.

У відповіді на петицію президент нагадав, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету та територіальної цілісності держави є справою всього народу, і не може бути привілеїв, зокрема за професійною приналежністю.

«При цьому комплектування Збройних сил України та інших військових формувань здійснюється також і військовозобов'язаними, які не мають військового досвіду і раніше не проходили військову службу, але пройшли підготовку в навчальних військових частинах (навчальних центрах, полігонах, кафедрах підготовки та підвищення кваліфікації тощо)», – йдеться у відповіді.

Крім того, громадяни, які перебувають у запасі та не призвані на військову службу, під час мобілізації можуть бути залучені до виконання робіт, що мають оборонний характер, заявив Зеленський.

«Указом президента України визначено, що на період дії правового режиму воєнного стану конституційні права та свободи людини та громадянина, передбачені, зокрема, статтею 33 Конституції України, можуть обмежуватися. Скасування зазначених обмежень передбачається після завершення дії правового режиму воєнного стану», – відповів Зеленський.

Зазначимо, учора Верховна рада продовжила воєнний стан та мобілізацію до 21 листопада.

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов назвав подібні петиції «проявом боягузтва та неприпустимою поведінкою під час війни».

Раніше Валерій Залужний попросив Міністерство оборони дозволити українським студентам виїжджати за кордон для навчання.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал