У Раді пропонують не мобілізувати ще одну категорію українців — кого це стосується

Читать на русском
У Парламент подали законопроєкт, яким пропонується розширити перелік українців, які не підлягають призову під час мобілізації.
Ілюстративне фотоinlviv.in.ua

У Парламент подали законопроєкт, яким пропонується розширити перелік людей, які не підлягають призову під час мобілізації на українців, чиї рідні загинули на війні з росією.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що 22 червня до Ради внесли законопроєкт № 7481 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації».

Вручення повістки на вулиці або на блокпосту не суперечить закону – ЦПД при РНБОТакож в ЦПД застерігають від неявки до військкомату, або спроб ухилення від проходження військової служби. За перше загрожує вагомий штраф, за друге - тюремний термін

У проєкті закону пропонують визнати, що військовозобов'язані жінки та чоловіки, чиї близькі родичі «загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Йдеться про таких рідних: чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.

Водночас, у пояснювальній записці зазначається, що проєкт закону розроблено через необхідність «передбачити положення закону, які б дозволяли отримати відстрочку особам, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти не тільки під час проведення антитерористичної операції, а також під час операції Об’єднаних сил та під час дії воєнного стану».

Нагадаємо, що у МВС прокоментували вручення повісток за окремі порушення закону.

Раніше у Міноборони розповіли, чи стоїть наразі питання щодо мобілізації жінок.

Також нагадаємо, що є ймовірність, що незабаром буде вирішено питання з виїздом військовозобов'язаних чоловіків за межі України під час воєнного стану.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал