Україна і Польща домовились спростити процес перетину кордону

Читать на русском
Україна та Польща найближчим часом укладуть двосторонню угоду щодо спільного прикордонно-митного контролю, а згодом і єдиного умовного кордону.
LIGA.net

Президент України Володимир Зеленський заявив про домовленість з Польщею про двосторонню угоду, яка має спростити перетин кордону між країнами.

Про це заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга повідомив у Фейсбуці, з посиланням на заяву Зеленського під час виступу у Верховній Раді, де був присутній Президент Польщі Анджей Дуда.

Зеленський зазначив, що зараз українські міста стали побратимами польських, побратимами стали український і польський народ, а країни - сестрами.

«Ми дійшли згоди найближчим часом втілити це і у відповідній двосторонній Угоді. Спершу щодо спільного прикордонно-митного контролю, а згодом і єдиного умовного кордону - коли Україна буде членом Європейського Союзу», - сказав Зеленський.

У Польщі українцям-біженцям належить 700 злотих: як отримати грошову допомогуРозраховувати на виплату можуть тільки ті громадяни України, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого 2022 року

Український лідер висловив упевненість, що всі необхідні рішення спочатку для статусу кандидата для України, а потім і для повноправного членства неодмінно будуть ухвалені. Зокрема, завдяки багатолітньому захисту Польщею українських інтересів на європейському континенті.

​«І я вдячний за вашу готовність, Анджею, здійснити разом з президенткою Словаччини Зузанною Чапутовою візити до європейських столиць з метою лобіювання питання членства України в Європейському Союзі у країнах – як-то кажуть, «скептиках». Насправді вони не скептики, а майбутні оптимісти. Саме так бачу наше спільне завдання на цьому напрямку», - зазначив Зеленський.

Президент також подякував польському Сейму за нещодавно ухвалений закон про допомогу громадянам України, які виїхали до Польщі через російську агресію.

«Це безпрецедентне рішення, за яким наші громадяни, які вимушено переїхали до Польщі через російську агресію, отримають майже такі ж права і можливості, як і громадяни Польщі. Легальне проживання, працевлаштування, навчання, медична опіка і соціальні гарантії. Це великий крок і жест великої душі, на які здатен тільки великий друг України», - наголосив український лідер.

Нагадаємо, сьогодні президент Польщі Анджей Дуда перебуває з візитом у Києві. Він виступив у Верховній Раді. Президент Польщі став першим із іноземних лідерів, які виступають у ВР після початку війни.

Під час свого виступу Дуда пообіцяв, що Польща зробить все для членства України в Євросоюзі.

Також нагадаємо, що Зеленський внесе законопроект про особливий статус громадян Польщі в Україні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал