Сибіга Андрій Іванович
- Міністр закордонних справ України
Досьє
Народився у 1975 році у м. Зборів Тернопільської області.
1997 – 1998 рр. – аташе, третій, другий секретар відділу державно-правових питань Договірно-правового управління M3C України.
1998 – 2002 рр. – другий, перший секретар Посольства України в Республіці Польща.
2002 – 2003 рр. – перший секретар відділу правового та гуманітарного співробітництва Управління європейської інтеграції M3C України.
2003 – 2005 рр. – начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Договірно-правового управління M3C України.
2005 – 2006 рр. – начальник відділу міжнародного права та законодавства в галузі зовнішньої політики Договірно-правового департаменту M3C України.
2006 – 2008 рр. – заступник директора Договірно-правового департаменту M3C України.
2008 – 2012 рр. – радник-посланник Посольства України в Республіці Польща.
2012 – 2016 рр. – директор Департаменту консульської служби M3C України.
2016 – 2021 рр. – Надзвичайний i Повноважний Посол України в Турецькій Республіці.
31 травня 2021 - 5 вересня 2024 – заступник керівника офісу Президента України.
5 вересня 2024 - міністр закордонних справ України.
Освіта
Львівський державний університет ім. I. Франка, 1997 р., спеціаліст з міжнародних відносин, перекладач англійської мови.
Новини
Україна планує повернути 8 мільйонів біженців, які перебувають за кордоном, та розробляє дієві механізми із міжнародними партнерами.
Голова МЗС Андрій Сибіга заявив про поглиблення взаємин з країнами африканського континенту. Зокрема, планується відкриття посольства в Замбії та генерального консульства в Кейптауні.
МЗС України заявило, що загальний рівень безпекових загроз з боку росії для Києва та інших міст України залишається таким же, як і у попередні роки та місяці.
Україна ініціює термінове засідання Ради Безпеки ООН після нового масштабного удару рф по мирних містах, повідомив глава МЗС Сибіга.
Україні вдалося розблокувати додаткове джерело фінансування для PURL, а також отримати нові сигнали від партнерів про внески до ініціативи.
Президент Зеленський заявив, що Україна перезапускає відносини із Угорщиною та очікує на гарний і конструктивний результат. Також Київ готовий до налагодження комунікації та співпраці з Грузією.
МЗС України повідомило про підтвердження розміщення Спеціального трибуналу щодо агресії росії проти України в Гаазі.
Україна ініціює термінове засідання Ради Безпеки ООН після чергового масштабного удару рф по мирних містах, повідомив глава МЗС Сибіга.
Швейцарія повідомила про намір приєднатися до угоди про спеціальний трибунал щодо розслідування злочину агресії рф проти України.
У МЗС запропонували Європейському Союзу допомогти у досягненні домовленості про взаємну відмову від ударів по аеропортах України та росії.
Андорра та Монако повідомили про намір приєднатися до угоди про спеціальний трибунал щодо розслідування злочину агресії рф проти України.
Єгипет дав дозвіл на розвантаження судна «ASOMATOS» із 26,9 тисячами тонн викраденої росією української пшениці. Інцидент стався попри звернення України щодо незаконності вантажу.
Україна запропонувала Японії співпрацю у сфері безпілотників та готова поділитися бойовим досвідом, отриманим під час війни з росією.
Ще одна країна Європи заявила про наміри долучитися до Розширеної часткової угоди про Спеціальний трибунал з розслідування злочину агресії Росії проти України. Нею стала Чехія.
Під час інциденту на заході у Вашингтоні перебувала посолка України у США Ольга Стефанішина.
На Кіпрі Зеленський провів переговори про нові внески до PURL та додаткові пакети підтримки від партнерів.
Греція офіційно заявила про намір долучитися до угоди щодо Спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії росії проти України.
У МЗС України подякували Швеції за виділення 1,3 мільйона доларів на збереження культурної спадщини в Україні, зокрема, заповідник «Хортиця».
Україна та президент Володимир Зеленський не підтримує поетапне членство країни в Євросоюзі, яка дуже швидко виконує маркери для членства.
Глава російського МЗС Сергій Лавров стверджує, що рф завжди готова до відновлення переговорів з Україною, але це наразі не є пріорітетом номер один.