В окупованому Криму нарахували понад 230 випадків політичних переслідувань

Читать на русском
Кримськотатарський ресурсний центр зафіксував за період окупації півострова 234 випадки кримінального переслідування місцевих жителів з політичних мотивів.
Ілюстративне фотоЦензор.НЕТ

В окупованому Криму 234 мешканці переслідуються у межах політично мотивованих кримінальних справ окупантів.

Про це менеджер Кримськотатарського ресурсного центру Людмила Коротких заявила на Форумі ООН з прав людини, демократії та верховенства права.

Зазначається, що Коротких під час виступу розповіла про знищення в окупованому Криму легальної незалежної судової системи та встановлення замість неї системи російських так званих судів.

Переслідування кримських татар: скільки політв’язнів з’явилося за період окупаціїСкільки політв’язнів з’явилося за період окупації в Криму та якими були найгучніші переслідування кримських татар, дивіться на інфографіці Слово і діло.

Згідно зі словами правозахисниці, Кримськотатарський ресурсний центр зафіксував за період окупації півострова 234 випадки кримінального переслідування місцевих жителів з політичних мотивів.

«У більшості справ рішення суду відомо заздалегідь. Часто суди відбуваються у закритому режимі, без доступу ЗМІ та родичів, з порушенням інших аспектів права на справедливий суд та ефективний механізм правового захисту», - заявила вона.

За словами експерта, більшою мірою від такого свавілля страждає корінний кримськотатарський народ.

«Лише за 9 місяців 2021 року нами зафіксовано 13 випадків видалення політв'язнів із зали суду за використання рідної кримськотатарської мови, яку в Криму визнано офіційною», - додала Коротких.

Також вона зазначила, що постійною практикою в Криму стало переслідування адвокатів з-поміж корінного народу, залучених до політичних справ. У цьому контексті вона згадала «справу» Едема Семедляєва, якого засудили до 12 діб адміністративного арешту та штрафу у розмірі 4000 рублів (1500 грн).

Нагадаємо, що у жовтні 2021 року в окупованому Криму зафіксували 16 арештів, 73 затримання та ряд інших порушень прав людини.

Раніше ми повідомляли, що СБУ викрила канал переправлення вибухівки із Криму.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал