Омбудсмен повідомила про вирок суду РФ для чотирьох кримських татар

Читать на русском
Суд у Росії засудив чотирьох кримських татар до позбавлення волі на строк від 12 до 17 років. Омбудсмен заявила про порушення міжнародних норм.
Людмила Денісовафото з відкритих джерел

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону в рамках справи Хізб ут-Тахрір засудив чотирьох кримських татар до позбавлення волі на строки від 12 до 17 років.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook у п'ятницю, 29 жовтня.

Переслідування кримських татар: скільки політв’язнів з’явилося за період окупаціїСкільки політв’язнів з’явилося за період окупації в Криму та якими були найгучніші переслідування кримських татар, дивіться на інфографіці Слово і діло.

«Російські прокурори домоглися незаконного ув'язнення кримських татар за злочин, який вони не вчиняли. Наші співгромадяни отримали тривалі терміни відбування покарання в колонії суворого режиму: Сейтумер Сейтумеров – 17 років, Осман Сейтумеров – 14 років, Рустем Сейтмеметов – 13 років, Амет Сулейманов, який має інвалідність – 12 років», - написала вона.

Всіх чотирьох звинуватили за ст. 205.5 (Організація та участь у діяльності терористичної організації) Кримінального кодексу РФ.

«Здійснюючи судилища над кримськими татарами та іншими українцями, які незаконно утримуються, країна-окупант РФ порушує норми міжнародного права, Конвенцію про захист прав людини і основних свобод і Загальну декларацію прав людини», - додала Денісова і закликала правозахисників втрутитися в суди над кримськими татарами.

Нагадаємо, раніше омбудсмен повідомляла, що до кримського татарина у російському СІЗО застосували фізичне насильство.

Цього тижня Денісова відвідала у грузинській в'язниці Міхеїла Саакашвілі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: