Злочинна організація в Одесі: заступник Труханова подав позов проти антикорупційного суду

Читать на русском
Заступник одеського мера подав до Окружного адмінсуду Києва позов до антикорупційного суду щодо справи про злочинну організацію.
Олег Бриндакфото: «Слово і діло»

Підозрюваний виконувач обов'язків заступника міського голови Одеси - керуючий справами виконавчого комітету Одеської міської ради Олег Бриндак подав позов проти Вищого антикорупційного суду і просив визнати протиправним автоматизований розподіл справи про арешт його майна.

Однак Окружний адміністративний суд Києва йому відмовив, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, Бриндак звернувся до Окружного адмінсуду Києва з позовом до Вищого антикорупційного суду і просив: визнати протиправними дії ВАКС при проведенні автоматизованого розподілу у рамках кримінального провадження № 42017000000001097 у справах про обшук, арешт майна та скасування цього арешту. Однак суддя йому відмовив. Він зазначив, що вказаний позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. Водночас Бриндак подав на це рішення апеляційну скаргу.

Нагадаємо, НАБУ і САП запідозрили 16 осіб у створенні злочинної організації та зловживаннях в Одесі на 689 млн грн. Про підозру повідомили: керівнику злочинної організації Володимиру Галантернику (заочно, бо він не в Україні); міському голові Одеси Геннадію Труханову; голові постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василю Шкрябаю; керівниці юридичного департаменту ОМР Інні Поповській; директору департаменту комунальної власності ОМР Олексію Спектору та його заступнику Володимиру Радіонову; виконувачу обов'язків заступника мера Одеси Олегу Бриндаку (ексвиконувач обов'язків мера Одеси у 2013-2014 роках, колишній голова земельної комісії ОМР) та ще трьом особам, які опікувалися функціями фінансового контролю, юридичного супроводу та координації дій між учасників злочинної організації.

Також підозру вручили ще шістьом особам (співучасникам), зокрема, заступнику Труханова; колишньому керівнику одного з комунальних підприємств; експрокурору Одеської області Олегу Жученку; власникам компанії-забудовниці «Будова» та її топ-менеджерам. Їхні дії кваліфікують за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч.4 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України (участь у злочинній організації Галантерника; зловживання службовим становищем; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; легалізація коштів, одержаних злочинним шляхом; одержання неправомірної вигоди та надання цієї неправомірної вигоди).

За даними НАБУ, вказані особи заволоділи шістьма земельними ділянками в Одесі за адресами: Гагарінське плато, 4 (житловий комплекс Sea View); Варненська, 27 з літерами А, В і Г (ЖК «Скай Сіті»); Жаботинського 54А (ЖК «Альтаїр-3») та Академічна, 30 (апарт-комплекс «Морська резиденція»). Всі вказані будинки збудувала компанія «Будова», яку пов'язують з Галантерником. Окремо фігурантів підозрюють у заволодінні понад 131 млн грн на закупівлі земельної ділянки колишнього аеродрому «Застава» за завищеною вартістю.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: