Антикорупційний суд відвів прокурора САП від справи Журила

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив заяву двох захисників про відвід прокурора САП, який є в групі у справі ОГХК.

Вищий антикорупційний суд відвів прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ігоря Ткача від обвинувачення у справі про збитки ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія».

Таке рішення 13 жовтня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Двоє адвокатів подали заяву про відвід прокурора САП Ткача від участі у кримінальному провадженні. Ймовірно, це стосується роботи Ткача у Національному антикорупційному бюро, оскільки до САП він працював саме там. Судді заяву задовольнили.

«Заяву захисників Крамаренка Є.В. та Усовича О.І. про відвід прокурора Ткача І.М. від участі у кримінальному провадженні - задовольнити. Відвести прокурора Ткача І.М. від участі у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52016000000000005 від 14 січня 2016 року», – йдеться в рішенні.

Як відомо, у цій справі обвинувачують відстороненого виконувача обов'язків голови правління ОГХК Руслана Журила та колишнього його заступника з комерційних питань Юрія Перцева у нанесенні збитків компанії.

За версією слідства, Журило та Перцев із метою отримання неправомірної вигоди для себе та третіх осіб упродовж грудня 2014 року-липня 2016 року при здійсненні господарської діяльності продавали титановмісні руди за заниженими цінами через компанії-посередники. Реалізація сировини здійснювалася через пов'язані та підконтрольні керівництву державного підприємства іноземні компанії-посередники з Австрії та Великої Британії, з подальшим продажем руд іноземним суб'єктам господарювання реального сектора економіки – кінцевим отримувачам за дійсними ринковими цінами.

При цьому службові особи державного підприємства за можливості укладення прямих контрактів вели переговори та укладали контракти, діючи в інтересах вищевказаних підконтрольних компаній-посередників. На рахунках цих компаній і залишилася частина прибутку в сумі $12,9 мільйона, що, відповідно до офіційного курсу валют, встановленого Національним банком України, становить 296,8 млн грн.

Нагадаємо, у НАБУ заявили, що викрита схема на ОГХК продовжує діяти. Раніше суд продовжив відсторонення Журила. Також у суді допитали чинного керівника ОГХК.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал