Справа ОГХК: суд повернув цивільний позов Міненерговугілля

Читать на русском
Антикорупційний суд повернув цивільному позивачу його заяву про відшкодування збитків у справі об'єднаної компанії.
Руслан Журило

Вищий антикорупційний суд повернув цивільний позов Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарств України про відшкодування збитків у справі ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія».

Таке рішення ВАКС ухвалив 8 листопада, повідомляє «Слово і Діло».

Цивільний позивач під час засідання просив замінити цивільного позивача у справі з Мінекономрозвитку на Фонд державного майна України, проте суд відмовив

Як відомо, у цій справі обвинувачують відстороненого виконувача обов'язків голови правління ОГХК Руслана Журила та колишнього його заступника з комерційних питань Юрія Перцева у нанесенні збитків компанії.

За версією слідства, Журило та Перцев із метою отримання неправомірної вигоди для себе та третіх осіб упродовж грудня 2014 року-липня 2016 року при здійсненні господарської діяльності продавали титановмісні руди за заниженими цінами через компанії-посередники. Реалізація сировини здійснювалася через пов'язані та підконтрольні керівництву державного підприємства іноземні компанії-посередники з Австрії та Великої Британії, з подальшим продажем руд іноземним суб'єктам господарювання реального сектора економіки – кінцевим отримувачам за дійсними ринковими цінами.

При цьому службові особи державного підприємства за можливості укладення прямих контрактів вели переговори та укладали контракти, діючи в інтересах вищевказаних підконтрольних компаній-посередників. На рахунках цих компаній і залишилася частина прибутку в сумі $12,9 мільйона, що, відповідно до офіційного курсу валют, встановленого Національним банком України, становить 296,8 млн грн.

Нагадаємо, у НАБУ заявили, що викрита схема на ОГХК продовжує діяти. Раніше суд продовжив відсторонення Журила. Також у суді допитали чинного керівника ОГХК.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.