Україна втратила свій шанс швидко отримати ПДЧ для НАТО – дипломат

Читать на русском
Дипломат також пояснив, чому Захід не бажає давати Україні ПДЧ. За його словами, така ситуація тягнеться з 2008 року
Ілюстративне фотоnato.int

Україна свого часу мала шанс отримати План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), однак вона його упустила. А надалі вікно можливостей вже закрилося.

Про це заявив дипломат Олександр Чалий в ефірі телеканалу «Україна 24».

«У нас був єдиний момент, вікно можливостей, це відразу після Помаранчевої революції, початок 2005 року. Якби ми тоді чітко заявили, що ми хочемо ПДЧ, ми б могли його отримати. Однак НАТО і його керівники переконали керівництво України, перш за все міністра закордонних справ, що треба почекати, і зробімо це через рік-два. На той момент Російська Федерація ще не розглядала НАТО у якості червоної лінії. А у 2008 році, я при цьому був присутній в Бухаресті, я був радником президента Ющенка, і якраз ми зробили все можливе і неможливе, щоб отримати ПДЧ, це був момент істини для наших відносин», — сказав він.

Дипломат також пояснив, чому Захід не бажає давати Україні ПДЧ. За його словами, така ситуація тягнеться з 2008 року, тому що НАТО боїться Росії.

У товаришах немає згоди: що дав Україні саміт НАТО в БрюсселіСаміт Північноатлантичного альянсу в Брюсселі 14 червня 2021 року не можна вважати проривним для України.

«Однак коли сталося те, що сталося, і «формула Бухареста» була така, якою ми її отримали, це був певний успіх. Вперше було чітко заявлено, що Україна стане членом НАТО. Але нам в ПДЧ було відмовлено. І тоді відразу з ініціативи Меркель відбулася зустріч з Ющенком, і він її запитав, чому вона була проти. І у неї була конкретна відповідь: пане Президенте, до тих пір, поки ваше членство в НАТО буде більшою мірою загрожувати нашій безпеці, ніж ваше нечленство, до тих пір я буду стояти на захисті національних інтересів. До цього часу нічого не змінилося», - сказав він.

14 червня президент США Джозеф Байден висловився з питання прийняття України до лав Північноатлантичного альянсу. Основна думка - він не виключає членства України в НАТО, але це справа дуже віддаленої перспективи.

Раніше того ж дня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний Альянс підтримує Україну. За його словами, НАТО надасть Україні допомогу зі вступом до Альянсу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ще у 2008 році Захід обіцяв Україні членство в Альянсі, але досі пальцем не поворухнув, щоб виконати обіцянку. Міністр висловив надію на те, що хоча б у 2022 році НАТО нарешті надасть Україні План дій щодо членства (ПДЧ).

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: