ВАКС відправив під домашній арешт ексначальника департаменту Нацполіції

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і частково задовольнив клопотання детектива Національного бюро про застосування запобіжного заходу підозрюваному.

Вищий антикорупційний суд відправив під нічний домашній арешт колишнього начальника департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександра Буханченка, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні неправомірної вигоди від директора ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігоря Лобка.

Таке рішення 28 квітня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива про застосування запобіжного заходу відносно Олександра Буханченка – задовольнити частково. Обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, заборонивши йому з 19:00 по 08:00 залишати місце проживання за винятком випадків отримання медичної допомоги», – йдеться в рішенні.

Також на підозрюваного поклали наступні обов'язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатися із Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з будь-яких питань із підозрюваним Ігорем Лобком та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Раніше ВАКС обрав запобіжний захід Лобку.

Як відомо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексначальнику департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександру Буханченку та директору ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігорю Лобку. За версією слідства, Буханченко нібито одержав від Лобка 980 тисяч грн неправомірної вигоди за забезпечення закупівлі Головним управлінням Нацполіції в Луганській області вибухозахисного обладнання саме у цієї компанії.

Як повідомляють у прокуратурі, вказані кошти були одержані керівником департаменту на рахунки підконтрольного йому підприємства та у подальшому легалізовані через інші юридичні особи. Тож окрім отримання неправомірної вигоду Буханченку інкримінують і легалізацію коштів, одержаних злочинних шляхом.

За даними НАБУ, Лобко перерахував 980 тис. грн нібито за юридичні послуги (які насправді не надавалися) компанії, кінцевим бенефіціаром якої, як з’ясувало слідство, був на той момент Буханченко. Зазначений епізод – один із можливих злочинів із закупівель, здійснених Департаментом НПУ, які досліджують детективи НАБУ.

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора передав до НАБУ цю справу. Детективи її розслідують з грудня 2018 року.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: