ВАКС обрав запобіжні заходи експосадовцям «Укрінмашу»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання про застосування запобіжних заходів підозрюваним у справі про розтрату коштів.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи ще п'ятьом підозрюваним у кримінальному провадженні про розтрату майже 3,5 млн грн, до якої причетне колишнє керівництво державної госпрозрахункової зовнішньоторговельної та інвестиційної фірми «Укрінмаш».

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Директору приватної компанії суд визначив 1,3 млн грн застави. До колишнього виконувача обов'язків генерального директора ДП «Укрінмаш» слідчий суддя ВАКС застосував заставу у розмірі 1,135 млн грн та колишнього генерального директора – 272 тис. грн застави. Начальнику департаменту та начальнику відділу ДП «Укрінмаш» обрано запобіжні заходи у вигляді застави розміром по 181 тис. грн», – інформує САП.

Крім того, на підозрюваних покладено обов'язки, зокрема: прибувати за першим викликом; не відлучатися із Києва та Запоріжжя без дозволу; повідомляти про зміну свого місяця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про керівника Triangle Group Incorporated Михайла Буянкова, ексгендиректора «Укрінмашу» Сергія Слюсаренка та колишнього в.о. керівника цієї ж фірми Володимира Омельянчука. Раніше ВАКС також визначив заставу ексзаступнику гендиректора «Укрінмашу» Костянтину Чередніченку.

За версією слідства, Чередніченко організував розтрату коштів та службове підроблення в актах приймання-передачі виконаних робіт. Він як топ-посадовець був обізнаний, що департаментами «Укрінмашу» ведуться пошуки компаній для укладання зовнішніх контрактів. У 2014 році у нього з'явився умисел на розтрату коштів підприємства. До свого плану він залучив на той час директора фірми «Укрінмаш» Володимира Омельянчука, його наступника Сергія Слюсаренка, керівників відповідних департаментів фірми та свого знайомого Михайла Буянкова, який був директором та власником офшорної компанії Triangle Group Incorporated.

Саме цю компанію надалі залучили в якості агента для нібито допомоги в пошуку закордонних компаній, які зацікавлені в товарах Шосткинського казенного заводу «Імпульс», експортом яких займалася фірма «Укрінмаш». Як стверджував прокурор САП, фактично встановлено, що компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт, оскільки фірми-покупці товарів вже давно співпрацюють з «Укрінмашем», але попри це Triangle Group Incorporated отримувала агентські виплати. Зокрема, фірмі на рахунки в Латвії перерахували в різний час: 28204 євро, 10631 євро, 18287 євро, 28819 євро, 11833 євро і 40748 євро. Загалом, на думку слідства, Чередніченко організував розтрату 3,49 млн грн. Вказані збитки встановлені висновками експертиз Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса; експертами Служби безпеки України та довідкою Державної аудиторської служби.

Також підозра Чередніченку обґрунтовується відповідями на запити про міжнародну допомогу, які підтверджують, шо компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт; що директором та власником цього офшору є Михайло Буянков. До того ж, слідство зафіксувало деякі розмови фігурантів справи. На них працівники «Укрінмашу» обговорюють роботу Triangle Group Incorporated і вказують, що це «Костіни друзі» (мається на увазі Чередніченко). Також на НСРД зафіксована розмова Буянкова з абонентом «Ігор», де він називає Чередніченка тривалим партнером у напрямку його роботи та кумом.

Нагадаємо, НАБУ розслідує заволодіння коштами заводу зі складу «Укроборонпрому».

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал