«Труба Медведчука»: НАБУ завершило розслідування стосовно експерта

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку ухвалили рішення про завершення досудового розслідування стосовно підозрюваного експерта.
Національне антикорупційне бюро (НАБУ)

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи колишньої заступниці директора з будівництва державного підприємства «Український державний науково-дослідний і проєктний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу» Ольги Конопліної про допомогу забрати у держави частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок».

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«НАБУ та САП завершили розслідування дій експерта, на підставі недостовірного висновку якої суд відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів «Самара – Західний напрямок» за державою. 1 травня підозрюваній відкрили матеріали слідства для ознайомлення», – інформує бюро.

Як відомо, НАБУ і САП повідомили експертці про підозру у зловживанні повноваженнями та у введенні в оману суду. За версією НАБУ, підозрювана склала завідомо недостовірний висновок, який став підставою для винесення рішення Господарського суду Рівненської області, який у серпні 2017 року відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів «Самара – Західний напрямок» за державою. На думку детективів, експертка винесла цей висновок в інтересах ТОВ «Прикарпатзахідтранс», яке отримало у власність частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок».

Нагадаємо, ВАКС визначив заставу Конопліній з покладанням низки обов'язків. У зв'язку з наближенням дати завершення їх дії прокурор САП просив продовжити обов'язки. Суддя клопотання задовольнила і продовжила до 9 червня дію таких обов'язків: прибувати за першою вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватись від будь-якого спілкування зі свідками, посадовими особами ТОВ «Прикарпатзахідтранс» та здати на зберігання закордонні паспорти.

Раніше ВАКС заарештував частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» і передав його в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів. Пізніше апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: