Зеленський озвучив крайні терміни вступу України до ЄС

Читать на русском
Україна повинна стати членом Європейського Союзу у найближче десятиліття, оскільки це питання давно перейшло з ряду гіпотетичних в розряд основних, зазначив глава держави
Нарада в ОПУpresident.gov.ua

Україна повинна стати повноправним членом Європейського Союзу до кінця поточного десятиліття - тобто до 2030 року.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський 18 лютого на засіданні зі стратегії європейської та євроатлантичної інтеграції, повідомляє пресслужба офісу президента.

Так, під час наради обговорювалися питання виконання Україною умов Угоди про асоціацію з Європейським союзом, оновлення Асоціації, а також інтеграція в ринки Євросоюзу і єдиний цифровий ринок Євросоюзу.

«Україна стає країною, де всім затишно і безпечно, а членство в Європейському Союзі перестало бути гіпотетичним - це питання часу, яке повинно вирішитися до кінця поточного десятиліття», - наголошується в повідомленні.

Ольга СтефанішинаВіце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Стефанішина пообіцяла на саміті Україна-ЄС ініціювати рішення щодо оновлення Угоди про асоціацію України з ЄССказано 30 вересня 2020 р.Статус обіцянки: Виконано

На засіданні також обговорили питання створення та підтримки позитивного реноме України у світі.

«Україна - авторитетний і відповідальний член міжнародної спільноти, вносить вагомий внесок у забезпечення глобальної та регіональної безпеки та стабільності, активно залучається до протидії новим викликам та загрозам», - зазначив Зеленський.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час засідання пообіцяв, що МЗС продовжить виконувати низку завдань за кордоном; серед іншого, міністерство займатиметься захистом прав та інтересів України за кордоном, збереженням національної ідентичності, забезпеченням зовнішньоекономічних інтересів держави засобами економічної дипломатії.

Нагадаємо, в Європейському парламенті 11 лютого оприлюднили доповідь, присвячену успіхам України в імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом. У документі висвітлені як основні успіхи України на цьому шляху, так і провали або моменти, які гальмують процес реформ в країні.

Раніше стало відомо, що Зеленський хоче отримати від ЄС список вимог для євроінтеграції України.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: